1 db 6m3-es seprő gépjármű beszerzése 2026

Netta-Pannonia Környezetvédelmi Kft.

1 darab 6m3-es, a műszaki dokumentációnak megfelelő utcaseprő gépjármű beszerzése. A járóképes alvázra 48 hónap díjmentes karbantartási, jótállással kapcsolatos javítási szolgáltatást kell vállalni. Várható üzemóra a 48 hónap alatt: 4800 üzemóra/gépjármű. Vélelmezett karbantartási periódus 600 üzemóra A munkából való kiesés minimalizálása érdekében a márkaszerviznek Ajánlatkérő nagykanizsai központjától (Nagykanizsa, Vár út 5) az adott járművel járható aszfaltozott közúton 60 km-es körzetben kell lenni. A járóképes Alvázra 48 hónap a felépítményre 12 hónap jótállás vállalása kötelező. A Gépjárművet Ajánlattevőnek közúti közlekedésre megfelelő felszereltséggel, közúti forgalomban való részvételre levizsgáztatva, műszaki vizsgával, rendszámmal, hatósági jelzésekkel és üzembentartáshoz előírt tartozékokkal ellátva forgalomképes állapotban kell átadni. A forgalomba helyezést, a rendszám és a forgalmi engedély beszerzést az Ajánlattevő végzi, melyhez Vevő a szükséges meghatalmazást, kötelező biztosítást az alapadatok rendelkezésre bocsátása után 5 munkanapon belül biztosítja Ajánlattevő köteles az üzemszerű használatra vonatkozóan helyszíni (teljesítési hely szerint) betanítást tartani 2 fő részére, minimum 2 órában és erről jegyzőkönyvet készíteni. Ha Ajánlatkérő valahol az ajánlatkérésben dokumentációban konkrét gyártmányra, típusra hivatkozik, azt úgy kell olvasni, hogy a hivatkozás mellett a ",vagy azzal egyenértékű" kifejezés szerepel. Ilyen esetben az egyenértékűség igazolása Ajánlattevő kötelezettsége már az ajánlattételkor. További feltételek, pontosítások a dokumentációban.

Határidő

Deadline 2026-09-30

Kicsoda? Mi az? Hol?
Beszerzési előzmények
Dátum Dokumentum
2026-08-27 Ajánlati felhívás
Ajánlati felhívás (2026-08-27)
Objektum
A közbeszerzés hatálya
Cím: 1 db 6m3-es seprő gépjármű beszerzése 2026
Hivatkozási szám: EKR001625772026
Rövid leírás:
1 darab 6m3-es, a műszaki dokumentációnak megfelelő utcaseprő gépjármű beszerzése. A járóképes alvázra 48 hónap díjmentes karbantartási, jótállással kapcsolatos javítási szolgáltatást kell vállalni. Várható üzemóra a 48 hónap alatt: 4800 üzemóra/gépjármű. Vélelmezett karbantartási periódus 600 üzemóra A munkából való kiesés minimalizálása érdekében a márkaszerviznek Ajánlatkérő nagykanizsai központjától (Nagykanizsa, Vár út 5) az adott járművel járható aszfaltozott közúton 60 km-es körzetben kell lenni. A járóképes Alvázra 48 hónap a felépítményre 12 hónap jótállás vállalása kötelező. A Gépjárművet Ajánlattevőnek közúti közlekedésre megfelelő felszereltséggel, közúti forgalomban való részvételre levizsgáztatva, műszaki vizsgával, rendszámmal, hatósági jelzésekkel és üzembentartáshoz előírt tartozékokkal ellátva forgalomképes állapotban kell átadni. A forgalomba helyezést, a rendszám és a forgalmi engedély beszerzést az Ajánlattevő végzi, melyhez Vevő a szükséges meghatalmazást, kötelező biztosítást az alapadatok rendelkezésre bocsátása után 5 munkanapon belül biztosítja Ajánlattevő köteles az üzemszerű használatra vonatkozóan helyszíni (teljesítési hely szerint) betanítást tartani 2 fő részére, minimum 2 órában és erről jegyzőkönyvet készíteni. Ha Ajánlatkérő valahol az ajánlatkérésben dokumentációban konkrét gyártmányra, típusra hivatkozik, azt úgy kell olvasni, hogy a hivatkozás mellett a ",vagy azzal egyenértékű" kifejezés szerepel. Ilyen esetben az egyenértékűség igazolása Ajánlattevő kötelezettsége már az ajánlattételkor. További feltételek, pontosítások a dokumentációban.
Többet mutasson
Szerződés típusa: Árubeszerzések
Termékek/szolgáltatások: Utcaseprő járművek 📦
Leírás
Belső azonosító: EKR001625772026/1
Cím: Tömörítőlapos hulladékgyűjtő gépjárművek besz.2026
Mennyiség: 1 darab
Ebben a közbeszerzésben kis- és középvállalkozások (kkv-k) is részt vehetnek
A beszerzés leírása:
1 darab 6m3-es, a műszaki dokumentációnak megfelelő seprő gépjármű beszerzése. A járóképes alvázra 48 hónap díjmentes karbantartási, jótállással kapcsolatos javítási szolgáltatást kell vállalni. Várható üzemóra a 48 hónap alatt: 7200 üzemóra/gépjármű. Vélelmezett karbantartási periódus 600 üzemóra A munkából való kiesés minimalizálása érdekében a márkaszerviznek Ajánlatkérő nagykanizsai központjától (Nagykanizsa, Vár út 5) az adott járművel járható aszfaltozott közúton 60 km-es körzetben kell lenni. A járóképes Alvázra 48 hónap a felépítményre 12 hónap jótállás vállalása kötelező. A Gépjárművet Ajánlattevőnek közúti közlekedésre megfelelő felszereltséggel, közúti forgalomban való részvételre levizsgáztatva, műszaki vizsgával, rendszámmal, hatósági jelzésekkel és üzembentartáshoz előírt tartozékokkal ellátva forgalomképes állapotban kell átadni. A forgalomba helyezést, a rendszám és a forgalmi engedély beszerzést az Ajánlattevő végzi, melyhez Vevő a szükséges meghatalmazást, kötelező biztosítást az alapadatok rendelkezésre bocsátása után 5 munkanapon belül biztosítja Ajánlattevő köteles az üzemszerű használatra vonatkozóan helyszíni (teljesítési hely szerint) betanítást tartani 3 fő részére, minimum 2 órában és erről jegyzőkönyvet készíteni. Ha Ajánlatkérő valahol az ajánlatkérésben dokumentációban konkrét gyártmányra, típusra hivatkozik, azt úgy kell olvasni, hogy a hivatkozás mellett a ",vagy azzal egyenértékű" kifejezés szerepel. Ilyen esetben az egyenértékűség igazolása Ajánlattevő kötelezettsége már az ajánlattételkor. További feltételek, pontosítások a dokumentációban.
Többet mutasson
Termékek/szolgáltatások: Hulladékgyűjtő járművek 📦
További termékek/szolgáltatások: A környezeti hatások csökkentését célzó módszer: Egyéb
A fogyatékossággal élő személyek javát szolgáló akadálymentesítési kritériumok alkalmazása a műszaki leírásokban: A fogyatékossággal élő személyekre vonatkozó, akadálymentesítési kritériumok nincsenek beépítve az alábbi indoklás szerint
Indoklás: Akadálymentesítés Jármű beszerzésnél nem indokolt
Zöld közbeszerzési kritériumok: A zöld közbeszerzésre vonatkozó nemzeti kritériumok
Postacím: Vár
út
5
Irányítószám: 8800
Város: Nagykanizsa
Ország: Magyarország 🇭🇺
A teljesítés helye: Zala 🏙️
Időtartam: 48 hónap
A megújítások maximális száma: 0
Díjazási kritériumok
Ár
Annak indoklása, hogy az odaítélési szempontok súlyozását miért nem tüntették fel:
A beszerzendő eszköz jól körülírt, áron kívül más szempont értékelése nem indokolt.
Cím
Tétel azonosító száma: LOT-0001
Leírás
Fő helyszín vagy teljesítési hely: szerződéses feltételek szerint

Eljárás
Az eljárás típusa
Nyílt eljárás
Jogalap: 2014/24/EU irányelv
Adminisztratív információk
Az ajánlatok vagy részvételi jelentkezések beérkezésének határideje: 2026-09-30 12:00:00 📅
Az ajánlatok felbontásának feltételei: 2026-09-30 13:00:00 📅
Az ajánlatok felbontásának feltételei (hely): Az ajánlatokat vagy részvételi jelentkezéseket tartalmazó iratok felbontását az EKR az ajánlattételi, illetve részvételi határidő lejártát követően, hatvan perccel később kezdi meg. Az elektronikusan benyújtott ajánlatok vagy részvételi jelentkezések felbontását az EKR végzi úgy, hogy a bontás időpontjában az ajánlatok vagy részvételi jelentkezések az Ajánlatkérő számára hozzáférhetővé válnak.
Az ajánlatok felbontásának feltételei (Tájékoztatás a felhatalmazott személyekről és a felbontási eljárásról):
Az ajánlatnak vagy részvételi jelentkezésnek az ajánlattételi, illetve a részvételi határidő lejártának időpontjáig kell elektronikusan beérkeznie. A beérkezés időpontjáról az EKR visszaigazolást küld. Az ajánlat vagy részvételi jelentkezés az ajánlattételi, illetve részvételi határidő lejártát követően az EKR-ben már nem nyújtható be. 424/2017. (XII.19.) Korm. rend. 15. § . Az elektronikusan benyújtott ajánlat vagy részvételi jelentkezés esetében a Kbt. 68. § (4)-(5) bekezdése szerinti adatokat az EKR a bontás időpontjától kezdve azonnal elektronikusan - azzal a tartalommal, ahogyan azok az ajánlatban vagy részvételi jelentkezésben szerepelnek - az ajánlattevők vagy részvételre jelentkezők részére elérhetővé teszi. Az ajánlatok és részvételi jelentkezések felbontásáról és a Kbt. 68. § (4)–(5) bekezdés szerinti adatok ismertetéséről az Ajánlatkérő jegyzőkönyvet készít, amelyet a bontástól számított öt napon belül megküld az összes ajánlattevőnek. A határidő után beérkezett ajánlat vagy részvételi jelentkezés benyújtásáról szintén jegyzőkönyvet kell felvenni, és azt az összes – beleértve az elkésett – ajánlattevőnek, illetve részvételre jelentkezőnek megküldeni.
Többet mutasson
Az ajánlatok vagy részvételi jelentkezések benyújtásának nyelvei: magyar 🗣️
Minimális időtartam, amely alatt az ajánlattevőnek fenn kell tartania az ajánlatot: 30 nap
A közbeszerzési eljárás feltételei
Biztosítéknyújtási kötelezettség áll fenn
A szerződést elnyerő ajánlattevők csoportjának valamilyen jogi formát kell öltenie
Megnyitás dátuma: 2026-09-30 13:00:00 📅
Hely:
Az ajánlatokat vagy részvételi jelentkezéseket tartalmazó iratok felbontását az EKR az ajánlattételi, illetve részvételi határidő lejártát követően, hatvan perccel később kezdi meg. Az elektronikusan benyújtott ajánlatok vagy részvételi jelentkezések felbontását az EKR végzi úgy, hogy a bontás időpontjában az ajánlatok vagy részvételi jelentkezések az Ajánlatkérő számára hozzáférhetővé válnak.
Többet mutasson
További információk:
Az ajánlatnak vagy részvételi jelentkezésnek az ajánlattételi, illetve a részvételi határidő lejártának időpontjáig kell elektronikusan beérkeznie. A beérkezés időpontjáról az EKR visszaigazolást küld. Az ajánlat vagy részvételi jelentkezés az ajánlattételi, illetve részvételi határidő lejártát követően az EKR-ben már nem nyújtható be. 424/2017. (XII.19.) Korm. rend. 15. § . Az elektronikusan benyújtott ajánlat vagy részvételi jelentkezés esetében a Kbt. 68. § (4)-(5) bekezdése szerinti adatokat az EKR a bontás időpontjától kezdve azonnal elektronikusan - azzal a tartalommal, ahogyan azok az ajánlatban vagy részvételi jelentkezésben szerepelnek - az ajánlattevők vagy részvételre jelentkezők részére elérhetővé teszi. Az ajánlatok és részvételi jelentkezések felbontásáról és a Kbt. 68. § (4)–(5) bekezdés szerinti adatok ismertetéséről az Ajánlatkérő jegyzőkönyvet készít, amelyet a bontástól számított öt napon belül megküld az összes ajánlattevőnek. A határidő után beérkezett ajánlat vagy részvételi jelentkezés benyújtásáról szintén jegyzőkönyvet kell felvenni, és azt az összes – beleértve az elkésett – ajánlattevőnek, illetve részvételre jelentkezőnek megküldeni.
Többet mutasson
Elektronikus számlázás: Kötelező
Elektronikus fizetést használnak
A tiszta járművekről szóló irányelv szerinti jogalap annak megállapítására, hogy a szerződéstípusok mely kategóriái alkalmazandók: Járműbeszerzés, -lízing vagy -bérlés
A szerződés teljesítési feltételeket tartalmaz
A közbeszerzés a 2009/33/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv (a tiszta járművekről szóló irányelv – CVD) hatálya alá tartozik.

Jogi, gazdasági, pénzügyi és műszaki információk
Részvételi feltételek
Kiválasztási szempont: Hivatkozások a meghatározott szállításokra
A szabályok és kritériumok felsorolása és rövid leírása:
Az EEKD-val történő előzetes igazolás során - a Kbt. 67. § (1)-(3), a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (későbbiekben Kr.) 1. § (1) és 2. § (5) bekezdésnek megfelelően - AK elfogadja a gazdasági szereplő (AT, kapacitást biztosító szervezet) egyszerű nyilatkozatát, részletes információk megadása nélkül az EEKD IV. rész α (alfa) szakasz kitöltésével. AK a Kbt. 69.§ (4)-(7) alapján az eljárás eredményéről szóló döntés meghozatalát megelőzően az értékelési szempontokra figyelemmel a legkedvezőbbnek tekinthető AT-őt megfelelő határidő tűzésével hívja fel az alábbi alkalmassági követelmények igazolására. M1.) Ajánlattevő a Kbt. 65. § (1) bekezdés b) pontjára és a Kr. 21. § (1) bekezdés a) pontja alapján rendelkezzen az eljárást megindító felhívás feladásától visszafelé számított 3 évben befejezett, de max. 6 éven belül megkezdett, a közbeszerzés tárgyához illeszkedő Seprő gépjármű szállítására és üzembehelyezésére vonatkozó szerződésszerűen teljesített szállítást igazoló referenciával. Igazolás módja: Kr. 22. § (1) bekezdésében meghatározott szervezet által írásban kiadott referencianyilatkozat vagy igazolás benyújtása, amely legalább az alábbiakat tartalmazza: - a szállítás tárgya és mennyisége (úgy, hogy abból az előírt alkalmassági minimumkövetelmény teljesülése egyértelműen megállapítható legyen); - szerződést kötő másik fél megnevezése; - a teljesítés ideje (kezdő és befejező időpontja (év/hónap/napban), továbbá nyilatkozni kell arról, hogy a teljesítés az előírásoknak és a szerződésnek megfelelően történt-e. Ajánlatkérő elfogadja azon megvalósult teljesítések igazolását is, amelyek esetén bár szerződésszegés történt, de a gazdasági szereplő szerződésszegésért való felelőssége – a szerződést kötő másik fél által nem vitatottan – nem áll fenn. Ajánlatkérő egyéb mentesítési lehetőséget nem ír elő. A referenciát a Kr. 22. § (1) - (2) bekezdése szerint kell igazolni. Ajánlatkérő hivatkozik a Kr. 21/A. § és a Kr. 21. § (1a) bekezdés a) pontjára. AK felhívja a figyelmet a Kbt. 41/A. § (1), (4)-(5), 65. § (7), (9), (11)-(12), 67. § (3), 69. § (11)-(11a), (14) bekezdésben foglaltakra. Ajánlatkérő a minősített ajánlattevők – a Kr. 28. § (3) bekezdése alapján meghatározott minősítési szempontokhoz képest szigorúbban állapítja meg az ajánlattevő műszaki, illetve szakmai alkalmasságának feltételeit és igazolását. Minimumkövetelmények: M1.) Ajánlattevő alkalmatlan, ha nem rendelkezik az eljárást megindító felhívás feladásától visszafelé számított 3 évben befejezett, de maximum 6 éven belül megkezdett legalább 1 darab seprő gépjármű (speciális "utcaseprő autó") szállítására vonatkozó fentieknek megfelelően teljesített referenciával.
Többet mutasson
A gazdasági szereplők azon csoportjának jogi formája, amelynek a szerződést oda kell ítélni:
Ajánlatkérő nem követeli meg, illetve Kbt. 35. § (8) alapján ajánlatkérő nem teszi lehetővé a szerződés teljesítése érdekében gazdálkodó szervezet (projekttársaság) létrehozását. Kiegészítés a BT-70 (EKR III.4.7) mezőhöz, illetve BT-36 (EKR II.2.7) mezőkhöz: Az eszköz szállítási határideje a szerződés aláírásától számított 12 hónap. A járóképes alvázra Ajánlattevő 48 hónapos jótállásit vállal. A 48 hónapos időszak alatt Ajánlattevő kötelező szervizeket karbantartásokat, kopó és fogyó alkatrészek cseréjét (kivéve, ablakmosó folyadék, ablaktörlő lapát, és gumiabroncs), illetve adott esetben a gépjármű mozgásképtelensége esetén bekövetkező mentés költségét saját költségén biztosítja. Ezen költségeket a vételárba beépíti.
Többet mutasson
Kauciók és garanciák:
Ajánlatkérő az eljárásban való részvételt biztosíték nyújtásához köti. A biztosíték bármely posta, vagy bank fiókban befizethető. Ajánlati biztosíték mértéke: 300 000 HUF Címzett: Netta-Pannonia Környezetvédelmi Kft. Címzett címe: 8800 Nagykanizsa, Vár út 5. IBAN: HU93 1199 2952 0635 8363 1000 0001 Devizanem: HUF SWIFT\BIC KÓDJA: GIBAHUHB Erste Bank Hungary Zrt. 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26. Közlemény: Ajánlati biztosíték seprőautó Az ajánlati biztosíték befizetése (teljesítése) igazolásának módja: Utalási, befizetési bizonylat másolata, vagy Kbt.54.§(2) szerinti bankgarancia, készfizető kezesség, biztosító által kiállított nyilatkozat esetén elektronikus okiratként PP. tv. szerint teljes bizonyító erejű magánokirattal. Kbt. 41/A.§(2) Közös ajánlattétel esetén elegendő, ha egy Ajánlattevő bocsátja rendelkezésre a fenti ajánlati biztosítékot. Kbt.35.§ (5) Ha az AT az ajánlati biztosítékot az előírt határidőre nem, vagy az előírt mértéknél kisebb összegben bocsátja rendelkezésre, ajánlata érvénytelen lesz. AK felhívja AT-k figyelmét a Kbt. 54.§(4)-(6) bekezdéseire.
Többet mutasson
A főbb finanszírozási feltételek és fizetési szabályok és/vagy hivatkozás az ezeket szabályozó vonatkozó rendelkezésekre:
A vételár magában foglalja az Eladónak a szerződés teljesítésével kapcsolatban fel merült minden költségét, szállítási díját, beszerelési és összeszerelési költségét, használati betanítást. Eladó egyéb kiadást, költséget, díjat semmilyen jogcímen nem érvényesíthet a Vevővel szemben. Vevő az ellenszolgáltatás összegét a Kbt. 135.§ (1) és (6) bekezdéssel összhangban a Ptk. 6:130. § (1)-(2) bekezdései szerint, átutalással, utólag, 30 napos fizetési határidővel egyenlíti ki. A jogszabályok és szerződésnek megfelelően kiállított számla késedelmes kifizetése esetén Eladó a Ptk. 6: 155. § alapján késedelmi kamat és költségátalány követelésére jogosult. Vevő a Kbt.27/A.§-al összhangban fogadja és feldolgozza az olyan elektronikus számlákat, amelyek megfelelnek az EN 16931-1:2017 számú európai szabványnak és az Európai Bizottság által e szabványhoz az Európai Unió Hivatalos Lapjában közzétett szintaxislistának Részletesen a szerződéses feltételekben (adásvételi szerződés tervezet).
Többet mutasson
A szerződéssel kapcsolatos feltételek
A szerződés teljesítésének feltételei:
Késedelmi kötbér: Alapja a késedelmes teljesítéssel érintett Gépjármű nettó egységára, mértéke a késedelem minden naptári napja után napi 1% a kötbéralapra vetítetten, de összesen legfeljebb a szerződés 1.sz. melléklete szerinti adott gépjárműre vonatkozó nettó egységár (gépjármű vételár) 25%-ának megfelelő összeg. 25 (huszonöt) naptári nap; Hibás teljesítési kötbér: Amennyiben a hiba - természetéből adódóan - szavatossági jogok keretében nem orvosolható, vagy Vevő – választása szerint - szavatossági igényt nem kíván érvényesíteni, Eladó a hibás teljesítéssel érintett Gépjármű nettó egységára 25%-ának megfelelő összegű hibás teljesítési kötbért köteles fizetni; Amennyiben a járóképes Alváz márkaszerviz biztosítására vonatkozó vállalás tekintetében a távolsága nagyobb mint 60 km, Gépjármű nettó egységára 1%-a szervizbe vitelenként; 4 órás kötelezettség-vállalás kompenzációja; Meghiúsulási kötbér 25%; Ajánlatkérői kötelezettség - Késedelmi kamat. Részletesen a szerződéses feltételekben
Többet mutasson
Részvételi feltételek
Kizárási ok: A nemzeti törvények értelmében a csődhöz hasonló helyzet
Kizárási okok leírása:
Az eljárásban nem lehet ajánlattevő, vagy alvállalkozó, és nem vehet részt az alkalmasság igazolásában olyan gazdasági szereplő, aki (amely) a Kbt. 62. § (1)-(2) bek-ben foglalt kizáró okok hatálya alatt áll. A Kbt. 74. § (1)bek. b) pontja alapján az ajánlatkérőnek ki kell zárnia az eljárásból azt az ajánlattevőt, alvállalkozót vagy az alkalmasság igazolásában részt vevő szervezetet, aki részéről a kizáró ok az eljárás során következett be. Az eljárásban nem lehet továbbá ajánlattevő, az ajánlattételkor ismert, és a szerződés értékének 10 %-át meghaladó mértékben igénybe vett alvállalkozó, továbbá kapactást nyújtó szervezet aki az ukrajnai helyzetet destabilizáló orosz intézkedések miatt hozott korlátozó intézkedésekről szóló 833/2014/EU tanácsi rendelet (a továbbiakban: rendelet) 5k. cikk (1) bekezdés a)-c) pontjának hatálya alá tartozik. A megkövetelt igazolási mód: Ajánlatkérő alkalmasságát a 321/2015 (X.30.) Korm. rendelet 1§-16.§ szerint igazolhatja. A 321/2015 (X.30.) Korm. rendelet 3. § szerinti Ajánlattevőnek, közös ajánlattevőnek, az alkalmasság igazolásában részt vevő alvállalkozó vagy kapacitást nyújtó szervezetnek az ajánlatban a 321/2015. (X. 30.)Korm. rendelet I-II. Fejezetének valamint 8-16. § megfelelően, az ESPD benyújtásával kell előzetesen igazolnia, hogy nem tartozik a Kbt. 62. § (1)-(2) bek.-nek hatálya alá. Ajánlatkérő az ESPD-t a Közbeszerzési Dokumentumok részeként, elektronikus formában rendelkezésre bocsátja. Az ukrajnai helyzetet destabilizáló orosz intézkedések miatt hozott korlátozó intézkedésekről szóló 833/2014/EU tanácsi rendelet (a továbbiakban: rendelet) 5k. cikk (1) bekezdés a)-c) pontja tekintetében az ESPD benyújtásával egyidejűleg Ajánlattevő az ajánlatban benyújtott nyilatkozatával köteles igazolni, hogy saját maga illetőleg a szerződés értékének 10 %-át meghaladó mértékben igénybe vett alvállalkozója vagy kapacitást nyújtó szervezet nem tartozik a rendelet 5k. cikk (1) bekezdés a)-c) pontjának hatálya alá. A kizáró okokra vonatkozóigazolásokat az ajánlatkérő felhívására szükséges benyújtani, a Kbt. 69. § (4)-(6) bek.-ben foglaltak szerint (utólagosan) a 321/2015 (X.30.) Korm. rendelet 8-16. § alapján, azzal hogy ajánlatkérő a Korm.rendelet 9. és 11. §-aira nem hivatkozik. A 321/2015 (X.30.) Korm. rendelet 13. § alapján folyamatban lévő változásbejegyzési eljárás esetében az ajánlattevő az ajánlathoz, köteles csatolni a cégbírósághoz benyújtott változásbejegyzési kérelmet és az annak érkezéséről a cégbíróság által megküldött igazolást. Ajánlatkérő a Kbt. 69. § (11) bekezdésében foglaltakra is hivatkozik. Ajánlatkérő a Kbt. 75. § (2) bekezdés (e) pont szerinti eredménytelenségi okot az eljárásban alkalmazza. A Kbt. 69. § (11a) bekezdése alapján ajánlatkérő felhívására gazdasági szereplő nyilatkozik arról, hogy mely korábbi – EKR rendszerben lefolytatott – eljárásban elektronikusan benyújtott igazolást kéri figyelembe venni a bírálat során. Hivatkozunk a 321/2015 (X.30.) Korm. rendelet 1. § (7) bekezdéseire. Irányadó továbbá Kbt. 64. §-a (öntisztázás).
Többet mutasson

Ajánlatkérő hatóság
Név és címek
Név: Netta-Pannonia Környezetvédelmi Kft.
Nemzeti nyilvántartási szám: 11344490220
Postacím: Vár Utca 5
Postai irányítószám: 8800
Postai város: Nagykanizsa
Régió: Zala 🏙️
Ország: Magyarország 🇭🇺
Kapcsolattartó pont: Farkas Gábor
E-mail: g.farkas@netta-pannonia.hu 📧
Telefon: +36 93537382 📞
Fax: +36 93537383 📠
URL: https://www.nfv-pannonia.hu 🌏
Az ajánlatkérő szerv típusa
Közjogi intézmény
Fő tevékenység
Környezet
Kommunikáció
Dokumentumok URL címe: https://ekr.gov.hu/eljarastar/eljaras/EKR001625772026 🌏
Részvétel URL: https://ekr.gov.hu/eljarastar/eljaras/EKR001625772026 🌏
Elektronikus benyújtás: Kötelező

Kiegészítő információk
További információk
Ajánlatkérő a Kbt. 61. § (4) bekezdése alapján megvizsgálta a közbeszerzést, hogy a beszerzés tárgyának jellege lehetővé teszi-e a közbeszerzés egy részére történő ajánlattétel biztosítását. A beszerzés tárgya egyetlen eszköz, mely fizikailag bonthatatlan, a részajánlat tétel lehetővé tétele észszerűtlen lenne. ---- Értékelési szempont alkalmazásának indoka: Ajánlatkérő a beszerezni kívánt eszköz paramétereit pontosan meghatározta a felhasználási célnak megfelelően. Az értékelés áron kívüli további szempontra történő kiterjesztése nem indokolt, mivel az ilyen jellegű lehetőségek kötelező jellegű előírásokként kerültek beépítésre a beszerzésbe. Az előzőek alapján a Kbt. 76. § (5) bekezdés figyelembe vételével megállapítható, hogy ajánlatkérő igényeinek konkrétan meghatározott termék-féleség felel meg, és a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását további minőségi jellemzők nem szolgálják. ---- 1.)Ajánlatkérő kizárja projekttársaság létrehozását. 2.)Ajánlattevő ajánlatában köteles a kizáró okok fenn nem állása, az alkalmassági követelményeknek való megfelelés tekintetében az Egységes Európai Közbeszerzési Dokumentumba (ESPD) foglalt nyilatkozatát benyújtani. Kérjük ajánlattevő nyilatkozatát a Kbt. 66. § (6) bekezdésére vonatkozóan. 3.) A közös ajánlattétel vonatkozásában az eljárás során ajánlatkérő a Kbt. 35. § (1)-(7) bekezdésben foglaltak szerint jár el és ezen rendelkezések betartását a közös ajánlattevőktől is megköveteli. 4.) Jelen ajánlati felhívásban és a Közbeszerzési Dokumentumokban nem szabályozott kérdésekben az eljárás megindításakor hatályos közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény, valamint a 321/2015. (X.30.)Korm.rendelet és a hatályos Ptk. előírásai irányadóak. 5.) A beszerzendő áru bármely elemének, paraméterének tekintetében bármely név, konkrét megjelölés - akár a felhívásban, akár a dokumentációban, akár a kiegészítésekben - a termék jellegének egyértelmű és pontos meghatározása érdekében történt, és minden esetben a „vagy azzal egyenértékű" kitétel a termék neve mellett irányadó. Az egyenértékűség bizonyítása az Ajánlatban Ajánlattevő feladata. Az igazolásnak alkalmasnak kell lennie arra, hogy abból Ajánlatkérő kétséget kizáró módon meg tudja állapítani az egyenértékűséget. Az egyenértékűség igazolását a műszaki-szakmai dokumentáció követelményeinek - mint minimál követelményeknek - megfeleltetve kérjük rögzíteni. 6.) A gazdasági szereplő szorítkozhat az ESPD IV. rész α mező kitöltésére anélkül, hogy a IV. rész bármely további szakaszát kitöltené. A Kbt. 67. § (4) bekezdés szerinti nyilatkozat benyújtása az ajánlatban kötelező. 7.) A 321/2015 (X.30.) Korm. rendelet 13. § alapján folyamatban lévő változásbejegyzési eljárás esetében az ajánlattevő az ajánlathoz, köteles csatolni a cégbírósághoz benyújtott változásbejegyzési kérelmet és az annak érkezéséről a cégbíróság által megküldött igazolást. 8.) Ajánlatkérő alkalmazza a Kbt. 81. § (4)-(5) bekezdését. 9.) A dokumentáció részeként kiadott excel táblázat kitöltése kötelező. Érvénytelen annak az ajánlattevőnek az ajánlata aki - nem csatolja a kitöltött excel táblázatot szerkeszthető excel, valamint aláírt PDF formában. 10.) Ajánlatkérő az eljárásban alkalmazza a Kbt. 75. § (2) e.) pont szerinti eredménytelenségi okot. 11.) Eljáró felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó: Juhász Imre lajstromszám: 00607 12.) Előzetes piaci konzultáció nem került lefolytatásra 13.) Ajánlatkérő jogosult a bírálat során a megajánlott termékek (bármely beépített résztermék) terméklapját bekérni. 14.) Pénzügyi-gazdasági alkalmasság mellőzésének indoka: Alkalmassági követelmény meghatározása arra tekintettel került mellőzésre, mivel a teljesítés megfelelősége szempontjából - a Kbt. 65. § (3) bekezdés alapján a beszerzés során felmerülő szállítás mértékéhez való igazodásra tekintettel relevanciája nincs. A beszerzés egyedi jellemzői alapján a teljesítés megfelelőségének megítélése szempontjából pénzügyi alkalmassági feltétel előírása nem szükséges. A beszerzés tárgyának mennyiségére, illetve értékére tekintettel bármely pénzügyi alkalmassági feltétel a szerződés teljesítése illetve teljesíthetősége szempontjából nem szolgál bármiféle szűrőként a későbbi teljesítésre. 15.) Ajánlatkérő a minősített ajánlattevők – a Kr. 28. § (3) bekezdése alapján meghatározott minősítési szempontokhoz -Közbeszerzési Hatóság „bronz” fokozatú minősítése - képest szigorúbban állapítja meg az ajánlattevő műszaki, illetve szakmai alkalmasságának feltételeit és igazolását, 1 db seprő autó referencia igazolást írt elő.
Többet mutasson
Felülvizsgálati testület
Név: Közbeszerzési Hatóság Közbeszerzési Döntőbizottság
Nemzeti nyilvántartási szám: EKRSZ_40664534_2
Postacím: Riadó u. 5
Postai irányítószám: 1026
Postai város: Budapest
Régió: Budapest 🏙️
Ország: Magyarország 🇭🇺
E-mail: dontobizottsag@kt.hu 📧
Telefon: +36 18828592 📞
Fax: +36 18828593 📠
URL: https://kozbeszerzes.hu 🌏
Az a szolgálat, amelytől a felülvizsgálati eljárásról tájékoztatást lehet kérni
Mint: Felülvizsgálati testület
Felülvizsgálati eljárás
Pontos információ a felülvizsgálati eljárások határidejéről (határidejeiről): Kbt. Hatodik része szerint.
Információk az elektronikus munkafolyamatokról
Elektronikus számlázást fogadunk el
Forrás: OJS 2026/S 167-599719 (2026-08-27)