Állatgondozási és erőgépkezelői feladatok

Pálhalmai Agrospeciál Mezőgazdasági Termelő, Értékesítő és Szolgáltató Kft.

Szolgáltatási keretszerződés megkötése két részben állatgondozási és mezőgazdasági gépkezelői feladatok ellátására az ajánlatkérő állattartó telepein: 1. rész: Hangos szarvasmarha-telep 2. rész: Bernátkút hús-marha üzem, Parrag szarvasmarhatelep

Határidő

Deadline 2026-10-05

Kicsoda? Mi az? Hol?
Beszerzési előzmények
Dátum Dokumentum
2026-09-03 Ajánlati felhívás
Ajánlati felhívás (2026-09-03)
Objektum
A közbeszerzés hatálya
Cím: Állatgondozási és erőgépkezelői feladatok
Hivatkozási szám: EKR001430682026
Rövid leírás:
Szolgáltatási keretszerződés megkötése két részben állatgondozási és mezőgazdasági gépkezelői feladatok ellátására az ajánlatkérő állattartó telepein: 1. rész: Hangos szarvasmarha-telep 2. rész: Bernátkút hús-marha üzem, Parrag szarvasmarhatelep
Szerződés típusa: Szolgáltatások
Termékek/szolgáltatások: Állattenyésztési és -gondozói szolgáltatások 📦
Információk a tételekről
Ez a szerződés tételekre oszlik
Az egy ajánlattevőnek odaítélhető tételek maximális száma: 2
Az ajánlatok legfeljebb a következő tételekre nyújthatók be: 2

1️⃣
Belső azonosító: EKR001430682026/1
Cím: Hangos szarvasmarha-telep
Ebben a közbeszerzésben kis- és középvállalkozások (kkv-k) is részt vehetnek
A beszerzés leírása:
Szolgáltatási keretszerződés megkötése állatgondozási és mezőgazdasági gépkezelői feladatok ellátására a Hangos szarvasmarha-telepen. A keretösszeg: nettó 40.000.000 Ft. Ajánlatkérő a keretösszeg kimerüléséig jogosult megrendelések kibocsátására a keretszerződés időtartama alatt. Ajánlatkérő a keretösszeg 70%-ára vállal lehívási kötelezettséget. A nyertes ajánlattevő feladata az állattartáshoz kapcsolódó napi üzemeltetési, állatellátási és gépkezelési tevékenységek folyamatos, biztonságos és szakszerű biztosítása. A szolgáltatás magában foglalja az állatok napi gondozását, az állattartó telep működéséhez szükséges gépi munkák elvégzését, valamint az állattartási technológia betartását. Állatgondozási feladatok A nyertes ajánlattevő feladata különösen az alábbi tevékenységek ellátása: - az állatok napi etetése és itatása - az állatok állapotának folyamatos megfigyelése - az állatok viselkedésének és egészségi állapotának ellenőrzése - az állattartó épületek, istállók és kifutók tisztántartása - almozási feladatok ellátása - az állatok mozgatásában való közreműködés - a takarmány előkészítése és kiosztása - az állattartási technológia betartása - közreműködés állategészségügyi vizsgálatok és kezelések során - az elhullások jelentése és az előírt eljárások követése Gépkezelői feladatok A nyertes ajánlattevő feladata az állattartó telepen használt mezőgazdasági gépek kezelése és üzemeltetése. A feladatok különösen az alábbiakat foglalják magukban: - traktorok és mezőgazdasági vontatók kezelése - takarmánykiosztó gépek kezelése - rakodógépek üzemeltetése - anyagmozgatási feladatok ellátása - trágyakezelési és szállítási feladatok - telepi logisztikai feladatok ellátása - a gépek napi műszaki ellenőrzése - alapvető karbantartási feladatok elvégzése - meghibásodások azonnali jelzése az ajánlatkérő felé Munkarend és rendelkezésre állás A szolgáltatás biztosítása folyamatos jelleggel szükséges, az állattartó telep működési rendjéhez igazodva. A munkavégzés az alábbi időszakokat érintheti: • munkanapok • hétvégék • munkaszüneti napok A nyertes ajánlattevő köteles biztosítani a folyamatos rendelkezésre állást. Hangos szarvasmarha telepre vonatkozó létszámigény: A Hangos szarvasmarha telepet érintően az ajánlatkérő előzetes egyeztetést követően, igény szerint biztosítandó állatgondozó munkaerőt határoz meg. A munkavégzés megszakítás nélküli munkarendben történik az alábbi minimális létszám szerint: Délutáni munkavégzés (13:40-22:00 óráig): • 1 fő állatgondozó - napi 8 órában Délelőtti munkavégzés (05:00-14:45 óráig): • 1 fő almozást végző traktoros – napi 9 órában • 1 fő rakodógépes traktoros – napi 9 órában A munkavégzés megszakítás nélküli munkarendben történik az alábbi maximális létszám szerint: Délutáni munkavégzés (13:40-22:00 óráig): • 1 fő állatgondozó - napi 8 órában Délelőtti munkavégzés (05:00-14:45 óráig): • 2 fő almozást végző traktoros – napi 9 órában • 2 fő rakodógépes traktoros – napi 9 órában A részletes feladatokat a közbeszerzési dokumentumok mellékletét képező műszaki leírás tartalmazza.
Többet mutasson
További termékek/szolgáltatások: Fő helyszín vagy teljesítési hely: Hangos szarvasmarha-telep
Postacím: 0191/1
Irányítószám: 2459
Város: Rácalmás
Ország: Magyarország 🇭🇺
A teljesítés helye: Fejér 🏙️
Időtartam: 24 hónap
A megújítások maximális száma: 1
További információk a megújításról:
Ajánlatkérő rögzíti, hogy a Kbt. 141. § (4) bekezdés a) pontjára tekintettel fenntartja a jogot a szerződés 1 alkalommal legfeljebb 12 hónapra való meghosszabbítására, amennyiben a keretösszeg a 24 hónap alatt nem merül ki. A szerződés meghosszabbítása nem eredményezi a keretösszeg emelkedését.
Többet mutasson
Díjazási kritériumok
Ár
Ár (súlyozás): 40
60
Annak indoklása, hogy az odaítélési szempontok súlyozását miért nem tüntették fel:
A Kbt. 76. § (2) bekezdés a) pontja szerint a legalacsonyabb ár. Ponthatár: 0–10. Értékelés módszere: Ár értékelési szempont (1-2. értékelési szempont): fordított arányosítás. Ajánlatkérő számára csak a műszaki leírásban meghatározott paramétereknek megfelelő szolgáltatás elfogadható, nincs más olyan minőségi vagy műszaki jellemző, amely a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását szolgálná. A műszaki leírásban konkrétan meghatározott konkrét minőségi és műszaki követelmények, valamint a közbeszerzési dokumentumok részét képező szerződéstervezetben meghatározott feltételek teljesítése esetén a szolgáltatás megfelel Ajánlatkérő igényeinek, további minőségi és műszaki jellemzők nem befolyásolják a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását. A beszerzés tárgya sem tervezési, sem mérnöki, sem építészeti szolgáltatás, továbbá sem építési beruházás, így a Kbt. 76. § (5) bekezdése alapján Ajánlatkérőnek lehetősége van a legalacsonyabb ár értékelési szempont alkalmazására.
Többet mutasson
Cím
Tétel azonosító száma: LOT-0001

2️⃣
Belső azonosító: EKR001430682026/2
Cím: Bernátkút hús-marha üzem, Parrag szarvasmarhatelep
A beszerzés leírása:
Szolgáltatási keretszerződés megkötése állatgondozási és mezőgazdasági gépkezelői feladatok ellátására a Bernátkút hús-marha üzemben és a Parrag szarvasmarha-telepen. A keretösszeg: nettó 80.000.000 Ft. Ajánlatkérő a keretösszeg kimerüléséig jogosult megrendelések kibocsátására a keretszerződés időtartama alatt. Ajánlatkérő a keretösszeg 70%-ára vállal lehívási kötelezettséget. A nyertes ajánlattevő feladata az állattartáshoz kapcsolódó napi üzemeltetési, állatellátási és gépkezelési tevékenységek folyamatos, biztonságos és szakszerű biztosítása. A szolgáltatás magában foglalja az állatok napi gondozását, az állattartó telep működéséhez szükséges gépi munkák elvégzését, valamint az állattartási technológia betartását. Állatgondozási feladatok A nyertes ajánlattevő feladata különösen az alábbi tevékenységek ellátása: - az állatok napi etetése és itatása - az állatok állapotának folyamatos megfigyelése - az állatok viselkedésének és egészségi állapotának ellenőrzése - az állattartó épületek, istállók és kifutók tisztántartása - almozási feladatok ellátása - az állatok mozgatásában való közreműködés - a takarmány előkészítése és kiosztása - az állattartási technológia betartása - közreműködés állategészségügyi vizsgálatok és kezelések során - az elhullások jelentése és az előírt eljárások követése Gépkezelői feladatok A nyertes ajánlattevő feladata az állattartó telepen használt mezőgazdasági gépek kezelése és üzemeltetése. A feladatok különösen az alábbiakat foglalják magukban: - traktorok és mezőgazdasági vontatók kezelése - takarmánykiosztó gépek kezelése - rakodógépek üzemeltetése - anyagmozgatási feladatok ellátása - trágyakezelési és szállítási feladatok - telepi logisztikai feladatok ellátása - a gépek napi műszaki ellenőrzése - alapvető karbantartási feladatok elvégzése - meghibásodások azonnali jelzése az ajánlatkérő felé Munkarend és rendelkezésre állás A szolgáltatás biztosítása folyamatos jelleggel szükséges, az állattartó telep működési rendjéhez igazodva. A munkavégzés az alábbi időszakokat érintheti: • munkanapok • hétvégék • munkaszüneti napok A nyertes ajánlattevő köteles biztosítani a folyamatos rendelkezésre állást. Parrag szarvasmarha telepre és a Bernátkút hús-marha üzemre vonatkozó létszámigény: Az ajánlatkérő Parrag szarvasmarha-telepen és a Bernátkút hús-marha üzemben a folyamatos üzemeltetés biztosítása érdekében meghatározza a szolgáltatás ellátásához szükséges minimális létszámot. A telepen a munkavégzés megszakítás nélküli munkarendben, napi 8 órás munkavégzéssel történik, 6:00-14:20 óráig tartó munkaidőben. A szolgáltatás ellátásához szükséges minimális létszám: • 1 fő erőgépkezelő • 3 fő állatgondozó A szolgáltatás ellátásához szükséges maximális létszám: • 2 fő erőgépkezelő • 4 fő állatgondozó A részletes feladatokat a közbeszerzési dokumentumok mellékletét képező műszaki leírás tartalmazza.
Többet mutasson
Fő helyszín vagy teljesítési hely: Bernátkút hús-marha üzem
Postacím: 0150/4
Irányítószám: 2421
Város: Nagyvenyim
Postacím: 0124/D
Cím
Tétel azonosító száma: LOT-0002
Leírás
Fő helyszín vagy teljesítési hely:
A pontos teljesítési helyszínek az egyes részekre vonatkozóan a II.2.3) pontban kerülnek rögzítésre.

Eljárás
Az eljárás típusa
Nyílt eljárás
Jogalap: 2014/24/EU irányelv
Adminisztratív információk
Az ajánlatok vagy részvételi jelentkezések beérkezésének határideje: 2026-10-05 12:00:00 📅
Az ajánlatok felbontásának feltételei: 2026-10-05 13:00:00 📅
Az ajánlatok felbontásának feltételei (hely): Az ajánlatok bontása a Kbt. 68. § (1b) pontja alapján az EKR-ben történik.
Az ajánlatok felbontásának feltételei (Tájékoztatás a felhatalmazott személyekről és a felbontási eljárásról):
Az ajánlatok bontásával kapcsolatban irányadó a Kbt. 68. § (1)-(4) és (6) bekezdése. Az elektronikus bontás szabályait az elektronikus közbeszerzés részletes szabályairól szóló 424/2017. (XII.19.) Korm. rendelet (továbbiakban: e-Kr.) 15. §-a tartalmazza.
Többet mutasson
Az ajánlatok vagy részvételi jelentkezések benyújtásának nyelvei: magyar 🗣️
Minimális időtartam, amely alatt az ajánlattevőnek fenn kell tartania az ajánlatot: 30 nap
A közbeszerzési eljárás feltételei
Biztosítéknyújtási kötelezettség áll fenn
A szerződést elnyerő ajánlattevők csoportjának valamilyen jogi formát kell öltenie
Megnyitás dátuma: 2026-10-05 13:00:00 📅
Hely: Az ajánlatok bontása a Kbt. 68. § (1b) pontja alapján az EKR-ben történik.
További információk:
Az ajánlatok bontásával kapcsolatban irányadó a Kbt. 68. § (1)-(4) és (6) bekezdése. Az elektronikus bontás szabályait az elektronikus közbeszerzés részletes szabályairól szóló 424/2017. (XII.19.) Korm. rendelet (továbbiakban: e-Kr.) 15. §-a tartalmazza.
Többet mutasson
Elektronikus számlázás: Kötelező
Elektronikus rendelés lesz használatos
Elektronikus fizetést használnak
Díjazási kritériumok
Súlyozás típusa: Súlyozás (pontok, pontos)
A közbeszerzési eljárás feltételei
A szerződés teljesítési feltételeket tartalmaz

Jogi, gazdasági, pénzügyi és műszaki információk
Részvételi feltételek
Kiválasztási szempont: Hivatkozások a meghatározott szolgáltatásokra
A szabályok és kritériumok felsorolása és rövid leírása:
A kiválasztási szempontok felsorolása és rövid ismertetése: Valamennyi részben: Az ajánlattevőnek a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet (Kr.) II. Fejezetének megfelelően, az egységes európai közbeszerzési dokumentum benyújtásával kell előzetesen igazolnia, hogy megfelel a Kbt. 65. §- a alapján az ajánlatkérő által meghatározott alkalmassági követelményeknek. Az alkalmassági követelmények előzetes igazolására elfogadja ajánlatkérő (AK) az érintett gazdasági szereplő egyszerű nyilatkozatát, azaz elegendő az EEKD IV. rész alfa pont kitöltése, Ajánlatkérő nem kéri a formanyomtatvány IV. részében szereplő részletes információk megadását. Az előírt alkalmassági követelménynek ajánlattevőnek bármely más szervezet vagy személy kapacitására támaszkodva is megfelelhetnek, a közöttük fennálló kapcsolat jogi jellegétől függetlenül a Kbt. 65. § (7) bekezdése alapján. Ebben az esetben meg kell jelölni az ajánlatban ezt a szervezetet és a felhívás vonatkozó pontjának megjelölésével azon alkalmassági követelményt vagy követelményeket, amelynek igazolása érdekében az ajánlattevő ezen szervezet erőforrására vagy arra is támaszkodik. A Kbt. 65. § (8) bekezdésében foglalt eset kivételével csatolni kell az ajánlatban a kapacitásait rendelkezésre bocsátó szervezet olyan szerződésben, előszerződésben vagy más formában vállalt kötelezettségvállalását tartalmazó okiratot, amely alátámasztja, hogy a szerződés teljesítéséhez szükséges erőforrások rendelkezésre állnak majd a szerződés teljesítésének időtartama alatt. A Kr. 3. § (3) bekezdésében foglaltaknak megfelelően, ha egy ajánlattevő az előírt alkalmassági követelményeknek más szervezet vagy személy kapacitásaira támaszkodva kíván megfelelni, az érintett szervezetek vagy személyek képviseletében az EEKD formanyomtatványt az ajánlattevő nyújtja be. A kapacitásaikat rendelkezésre bocsátó szervezetek vagy személyek körében az alkalmassági feltételek vonatkozásában csak azokról szükséges nyilatkozni, amelyeket az ajánlattevő igénybe kíván venni alkalmasságának igazolásához. A Kbt. 67. § (3) bekezdése alapján az igazolások benyújtásának előírásakor e szervezetnek vagy személynek - kizárólag az alkalmassági követelmények tekintetében - az előírt igazolási módokkal azonos módon kell igazolnia az adott alkalmassági feltételnek történő megfelelést. A Kbt. 69. § (4)-(6) bekezdése alapján felhívott gazdasági szereplők az alkalmassági követelményeknek való megfelelésüket az alábbiak szerint kötelesek igazolni: Valamennyi részben: M.1. A Kbt. 65. § (1) bekezdés b) pontja és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 21. § (3) bekezdés a) pontja alapján az ajánlattevő által az ajánlati felhívás feladásától visszafelé számított megelőző 36 hónapban befejezett és a jelen felhívás feladásának napját megelőző 72 hónapban megkezdett legjelentősebb szolgáltatásainak ismertetése, a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 23. §-nak megfelelő módon. Az igazolás, illetve nyilatkozat tartalmazza legalább a következő adatokat: - a teljesítés idejét (a teljesítés kezdő és befejező időpontja év/hó/nap), - a teljesített szolgáltatás tárgyát és mennyiségét (oly módon, hogy abból az alkalmassági követelményeknek való megfelelés megállapítható legyen), - konzorciumban történt teljesítés esetén az ajánlattevő által teljesített szolgáltatás értékének százalékos feltüntetését, - a szerződést kötő másik fél megnevezését (a referenciát igazoló nevét és elérhetőségét), - a teljesítés előírásoknak és a szerződésnek való megfelelőségéről szóló nyilatkozatot / Amennyiben a teljesítés nem a szerződésnek megfelelően történt, ismertetni kell az igazolásban vagy nyilatkozatban az eltérés okát és mértékét, valamint a gazdasági szereplő szerződésszegése esetén annak tényét, hogy a gazdasági szereplő szerződésszegésért való felelőssége fennáll-e. Ha az alkalmasság igazolása az ajánlattevő vagy az alkalmasság igazolásában részt vevő más szervezet nyilatkozatával történik, a nyilatkozat tartalmazza azt is, hogy a szerződést kötő másik fél vitatja-e a teljesítés szerződésszerűségét vagy – amennyiben a gazdasági szereplő erről nyilatkozott – azt a körülményt, hogy a gazdasági szereplő szerződésszegésért való felelőssége nem áll fenn. Az alkalmassági igazolására a Kbt. 69. § (11) bekezdése, 321/2015. (X.30.) Kr. 21/A. § és 22. § (2), (4), (5) bekezdései is alkalmazandók. Az alkalmasság igazolására alkalmazandó a Kbt. 65. § (6), (7), (9), (11) és (12) bekezdéseiben és a Kbt. 67. § (3) bekezdésében foglaltak. Amennyiben a bemutatott referencia tárgya bővebb, mint a közbeszerzés tárgya, akkor a referencia nyilatkozatban/referenciaigazolásban meg kell adni az alkalmassági követelményekre vonatkozó részmennyiséget, illetve műszaki tartalmat. Az alkalmasság minimumkövetelménye(i): M.1. Alkalmatlan az ajánlattevő (közös ajánlattevők), ha nem rendelkezik az ajánlati felhívás feladásától visszafelé számított 36 hónap alatt befejezett, de legfeljebb 72 hónapon belül megkezdett, olyan szerződésszerűen /a 321/2015.(X.30.) Korm. rendelet 21/A. § második mondatában foglaltak szerint teljesített referenciával, amely legalább 1. részben: 20.000.000 Ft értékben állatgondozási és/vagy mezőgazdasági gépkezelői feladatok ellátására vonatkozott. Az előírt referenciakövetelmény egy vagy több szerződésből is teljesíthető. A Kbt. 65. § (6) bekezdése értelmében az előírt alkalmassági követelményeknek a közös ajánlattevők együttesen is megfelelhetnek. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a Kbt. 65. § (7)-(12) bekezdéseire.
Többet mutasson
A gazdasági szereplők azon csoportjának jogi formája, amelynek a szerződést oda kell ítélni:
Ajánlatkérő a szerződés teljesítése érdekében nem teszi lehetővé és kötelezővé gazdálkodó szervezet (projekttársaság) létrehozását. [Kbt. 35. § (9)]
Kauciók és garanciák:
Ajánlatkérő az eljárásban történő részvételt nem köti ajánlati biztosíték nyújtásához.
A főbb finanszírozási feltételek és fizetési szabályok és/vagy hivatkozás az ezeket szabályozó vonatkozó rendelkezésekre:
Valamennyi részben: Ajánlatkérő előleget nem fizet. A kifizetés az igazolt teljesítés alapján, a Kbt. 135. § (1), (6) és (10) bekezdései, a Ptk. 6:130. § (1)-(2) bekezdései szerint történik, az alakilag és tartalmilag helyes számla kézhezvételétől számított 30 (harminc) napon belül. A kifizetés pénzneme: HUF (magyar forint). Ajánlatkérő a teljesítés során a Kbt. 27/A. § szerint jár el. Ajánlatkérő felhívja nyertes ajánlattevő figyelmét a Kbt. 136. § (1) bekezdésében foglaltakra a kifizetéseket illetően, illetve a 143. § (3) bekezdésében foglalt speciális felmondási okra. A kifizetésre vonatkozó jogszabályok: 2015. évi CXLIII. törvény, 2007.évi CXXVII. törvény, 2013.évi V. törvény. A részletes fizetési feltételeket a szerződéstervezet tartalmazza.
Többet mutasson
A szerződéssel kapcsolatos feltételek
A szerződés teljesítésének feltételei:
Szerződést biztosító mellékkötelezettségek: késedelmi kötbér, hibás teljesítési kötbér, meghiúsulási kötbér. A részletes feltételeket a szerződéstervezet tartalmazza.
Részvételi feltételek
Kizárási ok: Tisztán nemzeti kizáró okok
Kizárási okok leírása:
Valamennyi részben: Az eljárásban nem lehet ajánlattevő (közös ajánlattevő), alvállalkozó, és nem vehet részt az alkalmasság igazolásában olyan gazdasági szereplő, akivel szemben a Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdésében foglalt kizáró okok fennállnak. Ajánlatkérőnek, a Kbt. 74. § (1) bekezdés a) és b) pontja alapján az eljárásból ki kell zárnia az olyan Ajánlattevőt, alvállalkozót, az alkalmasság igazolásában résztvevő gazdasági szereplőt, akivel szemben a Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdésében meghatározott kizáró ok bármelyike fennáll vagy az eljárás során következik be. Az igazolási módok felsorolása és rövid leírása: Valamennyi részben: A Kbt. 81. § (3) bekezdése és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § (1) bekezdése, valamint a 3. és 4. §-ában foglaltak szerint, az EEKD benyújtásával szükséges előzetesen igazolni, hogy ajánlattevő (közös ajánlattevő) nem tartozik a Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdése szerinti kizáró okok hatálya alá. A kizáró okok hatálya alá nem tartozás igazolására a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 8. és 10., §-ában, valamint a 12-16. §-aiban foglaltak szerint kerül sor. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 15. § (1) bekezdése alapján az alkalmasság igazolásában részt vevő alvállalkozó vagy más szervezet (személy) vonatkozásában ajánlattevő ajánlatában csak az EEKD-t nyújtja be a Kbt. 62. § (1)-(2) bekezdésében foglalt kizáró okok hiányának igazolására. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 15. § (2) bekezdése alapján azon alvállalkozók tekintetében, amelyek nem vesznek részt az alkalmasság igazolásában ajánlattevő ajánlatában a Kbt. 67. § (4) bekezdése szerinti nyilatkozatot nyújt be. Ajánlatkérő tájékoztatja ajánlattevőket, hogy az utólagos igazolási kötelezettség körében a kizáró okok további vizsgálata és igazolása kapcsán a Kbt. 69.§ (4) - (6) bekezdései szerint kell eljárni a Korm. rendelet vonatkozó rendelkezéseiben meghatározottak szerinti. Az igazolások benyújtására egyebekben a Kbt. 69. § (11) bekezdése irányadó. Felhívjuk a figyelmet a Kbt. 64. §-ára, valamint a Kbt. 67. § (3) bekezdésére, a 69. § (11a) bekezdésére, valamint a Kbt. 74. § (1) bekezdés a) és b) pontjára is. Az Elektronikus Közbeszerzési Rendszerben az elektronikus űrlappal teendő nyilatkozatokat (beleértve EEKD-t) a közös ajánlattevők, valamint az alkalmasságot igazoló szervezetek képviseletében az ajánlattevő teszi meg.
Többet mutasson

Ajánlatkérő hatóság
Név és címek
Név: Pálhalmai Agrospeciál Mezőgazdasági Termelő, Értékesítő és Szolgáltató Kft.
Nemzeti nyilvántartási szám: 11109000251
Postacím: Pálhalma 1. 078/36.
Postai irányítószám: 2407
Postai város: Dunaújváros
Régió: Fejér 🏙️
Ország: Magyarország 🇭🇺
Kapcsolattartó pont: Csáder Kornél
E-mail: csader.k@agrospec.hu 📧
Telefon: +36 301251633 📞
Fax: +36 301251633 📠
URL: https://www.agrospecial.hu/ 🌏
A vevő profiljának címe: https://www.agrospecial.hu/ 🌏
Az ajánlatkérő szerv típusa
Közjogi intézmény
Fő tevékenység
Közrend és biztonság
Kommunikáció
Dokumentumok URL címe: https://ekr.gov.hu/eljarastar/eljaras/EKR001430682026 🌏
Részvétel URL: https://ekr.gov.hu/eljarastar/eljaras/EKR001430682026 🌏
Elektronikus benyújtás: Kötelező

Kiegészítő információk
További információk
Valamennyi részben: 1. Ajánlatkérő a Kbt. 40-41. § alapján az eljárást elektronikus úton, az EKR-ben bonyolítja le, a 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet szabályaival összhangban. Az EKR (https://ekr.gov.hu) használatához és az ajánlattételhez az e-Kr. 6. §-a szerint regisztráció szükséges. Ajánlatkérő a Kbt. 39. § (1) bekezdésnek megfelelően az eljárás dokumentumait az e-Kr. szerint kizárólag az EKR rendszerben regisztrált ajánlattevők részére biztosítja. 2. Ajánlatkérő a Kbt. 75. § (2) bekezdés e) pontját nem alkalmazza. 3. Ajánlatkérő a beszerzés tárgyával megegyező tárgyban előzetes piaci konzultációt folytatott le. Az EPK elérhetősége: https://ekr.gov.hu/eljarastar/eljaras/EKR001652262026 4. Ajánlatkérő a Kbt. 131. § (4) bekezdés szerint eljárva az eljárás nyertesével köt szerződést, vagy – a nyertes visszalépése esetén - az ajánlatok értékelése során a következő legkedvezőbb ajánlatot tevőnek minősített szervezettel (személlyel), ha őt az ajánlatok elbírálásáról szóló írásbeli összegezésben megjelölte. 5. Ajánlatkérő az M.1. alkalmassági követelmény szerinti valamennyi előírt feltétel és valamennyi előírt igazolási mód a „bronz” fokozatú minősített ajánlattevők hivatalos jegyzékébe történő felvétel feltételét képező minősítési szempontokhoz képest szigorúbban állapította meg. Ajánlattevőknek a „bronz” fokozatú minősített ajánlattevők hivatalos jegyzékébe történő felvétel feltételét képező minősítési szempontokhoz képest az M.1. alkalmassági követelmény tárgyában, mértékében, összegében és típusában a jegyzékébe történő felvétel feltételeihez képest szigorúbb. 6. A teljes felhívásban, valamint az eljárás során valamennyi órában megadott határidő közép-európai helyi idő szerint értendő (CET). 7. Az felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban nem szabályozott kérdésekben a közbeszerzési dokumentumok rendelkezései, valamint a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény és végrehajtási rend-i az irányadók. 8. FAKSZ: dr. Nagy Adelheid (01520) 9. Az ajánlatban benyújtandó nyilatkozatok, dokumentumok jegyzékét a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. 10. Ajánlatkérő helyszíni bejárást nem tart. 11. Nyertes ajánlattevőnek legkésőbb a szerződés megkötésének időpontjára teljeskörű szakmai felelősségbiztosítást kell kötnie, amelynek fedezeti értéke legalább 40 000 000 HUF/év és legalább 20 000 000 HUF/káresemény. Nyertes ajánlattevő a felelősségbiztosítási kötvény másolatát Ajánlatkérő részére legkésőbb szerződéskötés időpontjáig köteles átadni. A felelősségbiztosításnak a munka megkezdésétől a szerződés teljes időtartamára hatályban kell maradnia. 12. Ajánlatkérő köteles az ajánlatot a Kbt. 73. § (1) bekezdés n) pontja alapján érvénytelenné nyilvánítani, ha az ajánlattevő az ukrajnai helyzetet destabilizáló orosz intézkedések miatt hozott korlátozó intézkedésekről szóló 833/2014/EU tanácsi rendelet alapján a tilalom hatálya alá tartozik. Ajánlattevőnek csatolnia kell nyilatkozatát az ukrajnai helyzetet destabilizáló orosz intézkedések miatt hozott korlátozó intézkedésekről szóló 833/2014/EU tanácsi rendelet 5k. cikk (1) bekezdése szerinti tilalomról. 13. Az felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban nem szabályozott kérdésekben a közbeszerzési dokumentumok rendelkezései, valamint a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény és végrehajtási rendeletei az irányadók. 14. Az ajánlatra vonatkozó részletes előírásokat a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza. 15. Ajánlatkérő a hiánypótlás lehetőségét a Kbt. 71. §-ban foglaltak szerint biztosítja, a Kbt. 71. § (6) bekezdés szerinti korlátozást nem alkalmazza.
Többet mutasson
Felülvizsgálati testület
Név: Közbeszerzési Hatóság Közbeszerzési Döntőbizottság
Nemzeti nyilvántartási szám: EKRSZ_40664534_2
Postacím: Riadó u. 5
Postai irányítószám: 1026
Postai város: Budapest
Régió: Budapest 🏙️
Ország: Magyarország 🇭🇺
E-mail: dontobizottsag@kt.hu 📧
Telefon: +36 18828592 📞
Fax: +36 18828593 📠
URL: https://kozbeszerzes.hu 🌏
Az a szolgálat, amelytől a felülvizsgálati eljárásról tájékoztatást lehet kérni
Mint: Felülvizsgálati testület
Felülvizsgálati eljárás
Pontos információ a felülvizsgálati eljárások határidejéről (határidejeiről): Kbt. 148. § szerint.
Információk az elektronikus munkafolyamatokról
Elektronikus számlázást fogadunk el
Forrás: OJS 2026/S 171-610247 (2026-09-03)