Mosodai gépek beszerzése
Sopronkőhidai Ipari és Szolgáltató Kft.
Beszerzés tárgya: Mosodai gépek beszerzése Ajánlatkérő által üzemeltett mosodában a géppark jelentős része elavult, gyakori meghibásodások akadályozzák a termelés folyamatosságát és a hatékony működést. A karbantartási, javítási feladatok jelentős költséggel járnak és termeléskiesést okoznak. A géppark megújítása szükséges a partnerek megfelelő kiszolgálása érdekében. A mennyiségek és termékleírások a Műszaki leírásban kerülnek rögzítésre
HatáridőDeadline 2026-10-01
Kicsoda? Mi az? Hol?
Beszerzési előzmények
| Dátum | Dokumentum |
|---|---|
| 2026-08-31 | Ajánlati felhívás |
Ajánlati felhívás (2026-08-31)
Objektum
A közbeszerzés hatálya
Cím: Mosodai gépek beszerzése
Hivatkozási szám:
Rövid leírás:
Szerződés típusa: Árubeszerzések
Termékek/szolgáltatások: Mosodai mosógépek, vegytisztító gépek vagy szárítógépek 📦
Leírás
Belső azonosító:
Ebben a közbeszerzésben kis- és középvállalkozások (kkv-k) is részt vehetnek ✅
A beszerzés leírása:
További információk:
Postacím: Pesti Barnabás
utca
25
Irányítószám: 9407
Város: Sopron
Ország: Magyarország 🇭🇺
A teljesítés helye: Győr-Moson-Sopron 🏙️
Időtartam: 120 nap
Díjazási kritériumok
Ár ✅
Ár (súlyozás): 100
Cím
Tétel azonosító száma:
Eljárás
Az eljárás típusa
Nyílt eljárás ✅
Jogalap: 2014/24/EU irányelv
Adminisztratív információk
Az ajánlatok vagy részvételi jelentkezések beérkezésének határideje: 2026-10-01 12:00:00 📅
Az ajánlatok felbontásának feltételei: 2026-10-01 13:00:00 📅
Az ajánlatok felbontásának feltételei (hely): https://ekr.gov.hu/
Az ajánlatok felbontásának feltételei (Tájékoztatás a felhatalmazott személyekről és a felbontási eljárásról):
Minimális időtartam, amely alatt az ajánlattevőnek fenn kell tartania az ajánlatot: 30 nap
A közbeszerzési eljárás feltételei
Biztosítéknyújtási kötelezettség áll fenn ✅
A szerződést elnyerő ajánlattevők csoportjának valamilyen jogi formát kell öltenie ✅
Megnyitás dátuma: 2026-10-01 13:00:00 📅
Hely: https://ekr.gov.hu/
További információk:
Díjazási kritériumok
Súlyozás típusa: Súlyozás (pontok, pontos)
A közbeszerzési eljárás feltételei
A szerződés teljesítési feltételeket tartalmaz ✅
Jogi, gazdasági, pénzügyi és műszaki információk
Részvételi feltételek
Kiválasztási szempont: Hivatkozások a meghatározott szállításokra
A szabályok és kritériumok felsorolása és rövid leírása:
A gazdasági szereplők azon csoportjának jogi formája, amelynek a szerződést oda kell ítélni:
A főbb finanszírozási feltételek és fizetési szabályok és/vagy hivatkozás az ezeket szabályozó vonatkozó rendelkezésekre:
A szerződéssel kapcsolatos feltételek
A szerződés teljesítésének feltételei:
Részvételi feltételek
Kizárási ok: Tisztán nemzeti kizáró okok
Kizárási okok leírása:
Ajánlatkérő hatóság
Név és címek
Név: Sopronkőhidai Ipari és Szolgáltató Kft.
Nemzeti nyilvántartási szám:
Postacím: Pesti Barnabás Út 25
Postai irányítószám: 9407
Postai város: Sopron
Régió: Győr-Moson-Sopron 🏙️
Ország: Magyarország 🇭🇺
Kapcsolattartó pont: Dr. Büki Péter
E-mail: buki.peter@bv.gov.hu 📧
Telefon: +36 702717049 📞
Fax: +36 702717049 📠
URL: https://hwww.skhkft.hu 🌏
A vevő profiljának címe: https://hwww.skhkft.hu 🌏
Az ajánlatkérő szerv típusa
Közjogi intézmény
Fő tevékenység
Közrend és biztonság
Kommunikáció
Dokumentumok URL címe: https://ekr.gov.hu/eljarastar/eljaras/EKR001588112026 🌏
Részvétel URL: https://ekr.gov.hu/eljarastar/eljaras/EKR001588112026 🌏
Elektronikus benyújtás: Kötelező
Kiegészítő információk
További információk
Felülvizsgálati testület
Név: Közbeszerzési Hatóság Közbeszerzési Döntőbizottság
Nemzeti nyilvántartási szám:
Postacím: Riadó u. 5
Postai irányítószám: 1026
Postai város: Budapest
Régió: Budapest 🏙️
Ország: Magyarország 🇭🇺
E-mail: dontobizottsag@kt.hu 📧
Telefon: +36 18828592 📞
Fax: +36 18828593 📠
URL: https://kozbeszerzes.hu 🌏
Az a szolgálat, amelytől a felülvizsgálati eljárásról tájékoztatást lehet kérni
Mint: Felülvizsgálati testület
Felülvizsgálati eljárás
Pontos információ a felülvizsgálati eljárások határidejéről (határidejeiről): Kbt.148.§ alapján
Információk az elektronikus munkafolyamatokról
Elektronikus számlázást fogadunk el
Forrás: OJS 2026/S 168-600959 (2026-08-31)
Objektum
A közbeszerzés hatálya
Cím: Mosodai gépek beszerzése
Hivatkozási szám:
EKR001588112026
Rövid leírás:
Beszerzés tárgya: Mosodai gépek beszerzése Ajánlatkérő által üzemeltett mosodában a géppark jelentős része elavult, gyakori meghibásodások akadályozzák a termelés folyamatosságát és a hatékony működést. A karbantartási, javítási feladatok jelentős költséggel járnak és termeléskiesést okoznak. A géppark megújítása szükséges a partnerek megfelelő kiszolgálása érdekében. A mennyiségek és termékleírások a Műszaki leírásban kerülnek rögzítésre
Többet mutasson
Termékek/szolgáltatások: Mosodai mosógépek, vegytisztító gépek vagy szárítógépek 📦
Leírás
Belső azonosító:
EKR001588112026/1
Ebben a közbeszerzésben kis- és középvállalkozások (kkv-k) is részt vehetnek ✅
A beszerzés leírása:
Beszerzés tárgya: Adásvételi szerződés keretében Mosodai gépek beszerzése 1.Mosógép, 60 kg-os- 4 db Szabadon álló mosógépek, mosási kapacitás 50-60 kg/db, elektromos fűtésű, programozható vezérlés, (referenciatermék: Miele, Primus, Elektrolux, Girbau 2.Elektromos fűtésű mángorló- 1 db Elektromos vagy gázfűtésű, egyhengeres, egyoldalas, minimum munkaszélesség: 2 100 mm, minimum hengerátmérő 300 mm 3.Gőzvasaló- 1db gőzfűtés, nagy leeresztő szelep, keresztdobos kialakítás, több osztatú dob, programozható vezérlés, falba építhető kialakítás (referenciatermék: Hagspiel, Primus, Lapauw) 4.Higiéniás mosógép (180-200 kg-os, falba építhető)- 1 db gőzfűtés, nagy leeresztő szelep, keresztdobos kialakítás, több osztatú dob, programozható vezérlés, falba építhető kialakítás (referenciatermék: Hagspiel, Primus, Lapauw) 5.Higiéniás mosógép (140-150 kg-os, falba építhető)- 1 db gőzfűtés, nagy leeresztő szelep, keresztdobos kialakítás, több osztatú dob, programozható vezérlés, falba építhető kialakítás, (referenciatermék: Hagspiel, Primus, Lapauw) 6. Nagyipari mángorló és hajtogató gépsor (gázfűtés)- 1 db gázfűtésű, minimum 3200 mm munkaszélesség, minimum 500 kg/óra síktextília vasalási kapacitás, kettő hengeres kialakítás, hosszhajtogatóval, opcionálisan kereszthajtogatóval, máglyázó nélkül Az ajánlati árnak tartalmaznia kell minden költséget, amely az eljárást megindító felhívásban és közbeszerzési dokumentumokban meghatározott feltételekkel a szerződés teljesítéséhez szükséges. Az ajánlatban meg kell adni a megajánlott eszköz nevét, pontos típusát, cikkszámát (márkanevét, vagy fantázianevét), továbbá gyártóját, származási helyét (ország). Ajánlatkérő a felhívásban és a műszaki dokumentációban rögzített szabvány, műszaki engedély, műszaki előírások, műszaki ajánlás vagy típus helyett azzal műszakilag, funkcionalitás és minőség szerint egyenértékű megajánlást is elfogad, a felhívásban és Dokumentációban előforduló gyártmány, vagy típus megnevezés a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt. Bármely típus vagy gyártmány megjelölés a „vagy azzal egyenértékű” megjelöléssel értendő. Az egyenértékűséget ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia és a megfelelő dokumentumokkal alátámasztania szükséges. (321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) és (5) bekezdése). A részletes termékleírásokat és feltételeket a Műszaki leírás tartalmazza.
Többet mutasson
II.2.5.) pont (BT-540): Ajánlatkérő az ajánlatokat a Kbt. 76. § (2) bekezdés a) pontja alapján a legalacsonyabb ár kiválasztása alapján értékeli, tekintettel arra, hogy az ajánlattételi szakaszokban rendelkezésre bocsátott Közbeszerzési dokumentumok Műszaki leírás c. fejezetében, az ártáblázatokban konkrétan meghatározott minőségi és műszaki követelményeknek, valamint a Közbeszerzési dokumentumok részét képező szerződés-tervezetben meghatározott feltételek teljesítése esetén az áru megfelel Ajánlatkérő igényeinek, további minőségi és műszaki jellemzők nem befolyásolják a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását. II.2.7) pont (BT-36, OPA-36) : naptári nap értendő
Többet mutasson
utca
25
Irányítószám: 9407
Város: Sopron
Ország: Magyarország 🇭🇺
A teljesítés helye: Győr-Moson-Sopron 🏙️
Időtartam: 120 nap
Díjazási kritériumok
Ár ✅
Ár (súlyozás): 100
Cím
Tétel azonosító száma:
LOT-0001
Eljárás
Az eljárás típusa
Nyílt eljárás ✅
Jogalap: 2014/24/EU irányelv
Adminisztratív információk
Az ajánlatok vagy részvételi jelentkezések beérkezésének határideje: 2026-10-01 12:00:00 📅
Az ajánlatok felbontásának feltételei: 2026-10-01 13:00:00 📅
Az ajánlatok felbontásának feltételei (hely): https://ekr.gov.hu/
Az ajánlatok felbontásának feltételei (Tájékoztatás a felhatalmazott személyekről és a felbontási eljárásról):
Az ajánlatok bontásával kapcsolatban irányadó a Kbt. 68. § -a, valamint a 424/2017. (XII.19.) Korm. rendelet 15. §-a.
Az ajánlatok vagy részvételi jelentkezések benyújtásának nyelvei: magyar 🗣️ Minimális időtartam, amely alatt az ajánlattevőnek fenn kell tartania az ajánlatot: 30 nap
A közbeszerzési eljárás feltételei
Biztosítéknyújtási kötelezettség áll fenn ✅
A szerződést elnyerő ajánlattevők csoportjának valamilyen jogi formát kell öltenie ✅
Megnyitás dátuma: 2026-10-01 13:00:00 📅
Hely: https://ekr.gov.hu/
További információk:
Az ajánlatok bontásával kapcsolatban irányadó a Kbt. 68. § -a, valamint a 424/2017. (XII.19.) Korm. rendelet 15. §-a.
Elektronikus számlázás: Kötelező
Díjazási kritériumok
Súlyozás típusa: Súlyozás (pontok, pontos)
A közbeszerzési eljárás feltételei
A szerződés teljesítési feltételeket tartalmaz ✅
Jogi, gazdasági, pénzügyi és műszaki információk
Részvételi feltételek
Kiválasztási szempont: Hivatkozások a meghatározott szállításokra
A szabályok és kritériumok felsorolása és rövid leírása:
Az ajánlattevőnek (AT) a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet (Kr.) II. Fejezetének megfelelően, az egységes európai közbeszerzési dokumentum benyújtásával kell előzetesen igazolnia, hogy megfelel a Kbt. 65. §- a alapján az ajánlatkérő által meghatározott alkalmassági követelményeknek. Az alkalmassági követelmények előzetes igazolására elfogadja ajánlatkérő (AK) az érintett gazdasági szereplő egyszerű nyilatkozatát, azaz elegendő az EEKD IV. rész alfa pont kitöltése, AK nem kéri a formanyomtatvány IV. részében szereplő részletes információk megadását. Az előírt alkalmassági követelménynek az AT-k bármely más szervezet vagy személy kapacitására támaszkodva is megfelelhetnek, a közöttük fennálló kapcsolat jogi jellegétől függetlenül a Kbt. 65. § (7) bekezdése alapján. Ebben az esetben meg kell jelölni az ajánlatban ezt a szervezetet és a felhívás vonatkozó pontjának megjelölésével azon alkalmassági követelményt vagy követelményeket, amelynek igazolása érdekében az ajánlattevő ezen szervezet erőforrására vagy arra is támaszkodik. A Kbt. 65. § (8) bekezdésében foglalt eset kivételével csatolni kell az ajánlatban a kapacitásait rendelkezésre bocsátó szervezet olyan szerződésben, előszerződésben vagy más formában vállalt kötelezettségvállalását tartalmazó okiratot, amely alátámasztja, hogy a szerződés teljesítéséhez szükséges erőforrások rendelkezésre állnak majd a szerződés teljesítésének időtartama alatt. A Kr. 3. § (3) bekezdésében foglaltaknak megfelelően, ha egy AT az előírt alkalmassági követelményeknek más szervezet vagy személy kapacitásaira támaszkodva kíván megfelelni, az érintett szervezetek vagy személyek képviseletében az EEKD formanyomtatványt az ajánlattevő nyújtja be. A kapacitásaikat rendelkezésre bocsátó szervezetek vagy személyek körében az alkalmassági feltételek vonatkozásában csak azokról szükséges nyilatkozni, amelyeket az AT igénybe kíván venni alkalmasságának igazolásához. A Kbt. 67.§ (3) bekezdése alapján az igazolások benyújtásának előírásakor e szervezetnek vagy személynek - kizárólag az alkalmassági követelmények tekintetében - az előírt igazolási módokkal azonos módon kell igazolnia az adott alkalmassági feltételnek történő megfelelést. Irányadó a Kbt. 65.§ (9); (11)-(12) bekezdése. A Kbt. 69. § (4)-(6) bekezdése alapján felhívott gazdasági szereplők az alkalmassági követelményeknek való megfelelésüket az alábbiak szerint kötelesek igazolni: M/1. A 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 21. § (1) bekezdés a) pontja alapján az ajánlati felhívás feladásától visszafelé számított 6 éven belül megkezdett és 3 éven belül befejezett jelentősebb közbeszerzés tárgykörében végzett, Ajánlatkérő által meghatározott teljesítéseket is magukban foglaló, a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 22. § (1) bekezdése alapján az alábbiak szerint kell igazolni: a) ha a szerződést kötő másik fél a Kbt. 5. § (1) bekezdés a)–c), valamint e) és f) pontja szerinti szervezet, illetve nem magyarországi szervezetek esetében olyan szervezet, amely a 2014/24/EU európai parlamenti és tanácsi irányelv alapján ajánlatkérőnek minősül, az általa kiadott vagy aláírt igazolással; b) ha a szerződést kötő másik fél az a) pontban foglalthoz képest egyéb szervezet, az általa adott igazolással vagy az ajánlattevő, a részvételre jelentkező, illetve az alkalmasság igazolásában részt vevő más szervezet nyilatkozatával. A 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 22. § (1) bekezdése a) és b) pontja szerinti igazolás, illetve nyilatkozat tartalmazza legalább a következő adatokat: • a teljesítés ideje (kezdő és befejező időpontja), • a szerződést kötő másik fél megnevezése • a szállítás tárgya, • a szállítás mennyiségét (db) • továbbá nyilatkozni kell arról, hogy a teljesítés az előírásoknak és a szerződésnek megfelelően történt-e. Amennyiben a teljesítés nem a szerződésnek megfelelően történt, ismertetni kell az igazolásban vagy nyilatkozatban az eltérés okát és mértékét, valamint a gazdasági szereplő szerződésszegése esetén annak tényét, hogy a gazdasági szereplő szerződésszegésért való felelőssége fennáll-e. A referencia igazolása több szerződésből is lehetséges. Az alkalmasság igazolása során a fentebb megjelölt jogszabályhelyeken túl figyelemmel kell lenni a Kbt. 65. § (6)-(8), valamint (11) bekezdéseiben foglaltakra is. Ajánlatkérő a teljesítés igazolásaként elfogadja annak igazolását, ha a referencia követelményben foglalt eredmény vagy tevékenység a szerződés részteljesítéseként valósult meg. Az ajánlatkérő elfogadja azon megvalósult teljesítések igazolását is, amelyek esetén bár szerződésszegés történt, de a gazdasági szereplő szerződésszegésért való felelőssége – a szerződést kötő másik fél által nem vitatottan – nem áll fenn. (321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 21/A. §). Amennyiben a teljesítés nem a szerződésnek megfelelően történt, ismertetni kell az igazolásban vagy nyilatkozatban az eltérés okát és mértékét, valamint a gazdasági szereplő szerződésszegése esetén annak tényét, hogy a gazdasági szereplő szerződésszegésért való felelőssége fennáll-e. Ha az alkalmasság igazolása az ajánlattevő, vagy az alkalmasság igazolásában részt vevő más szervezet nyilatkozatával történik, a nyilatkozat tartalmazza azt is, hogy a szerződést kötő másik fél vitatja-e a teljesítés szerződésszerűségét vagy – amennyiben a gazdasági szereplő erről nyilatkozott – azt a körülményt, hogy a gazdasági szereplő szerződésszegésért való felelőssége nem áll fenn (321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 22. §(2) bek.). Az alkalmasság minimumkövetelménye(i): M/1. Alkalmatlan az ajánlattevő (közös ajánlattevők), ha nem rendelkezik az ajánlati felhívás feladásától visszafelé számított 6 éven belül megkezdett és 3 évben teljesített, összességében legalább 4 db mosodai gép (mosógép és/vagy elektromos fűtésű mángorló és/vagy gőzvasaló és/vagy higiéniás mosógép és/ vagy nagyipari mángorló és hajtogató gépsor (gázfűtés)) szállítására vonatkozó igazolt referenciával. A mennyiségi előírás több szerződésből is teljesíthető.
Többet mutasson
Ajánlatkérő a szerződés teljesítése érdekében nem teszi lehetővé és kötelezővé gazdálkodó szervezet (projekttársaság) létrehozását. [Kbt. 35. § (9)]
Kauciók és garanciák: Ajánlati biztosékot nem ír elő Ajánlatkérő
A főbb finanszírozási feltételek és fizetési szabályok és/vagy hivatkozás az ezeket szabályozó vonatkozó rendelkezésekre:
A számla kiegyenlítése a Kbt. 135. § (1), (6) bek. és a Ptk. 6:130. § (1)-(2) bek. és a szerződés szerint, HUF-ban történik. Ajánlatkérő előleget nem biztosítja. Előteljesítés lehetséges. A gépek nem egyidőben történő szállítása esetén nyertes ajánlattevő 1 db (vég)számlát jogosult kiállítani, amennyiben a gépeket külön-külön szállítja: gépenként 1-1 db (összesen 8 db) részszámlát jogosult kiállítani és benyújtani. A kifizetésre vonatkozó jszok: 2015.évi CXLIII. tv., 373/2022. (IX. 30.) Kr., 2007.évi CXXVII. tv., 2013.évi V. tv. A részletes fizetési feltételeket a szerződéstervezet tartalmazza.
Többet mutasson
A szerződés teljesítésének feltételei:
Késedelmi kötbér: alapja: a teljes ellenszolgáltatás (vételár összesen) nettó értéke, napi 1 %, de legfeljebb a teljes ellenszolgáltatás (vételár összesen) nettó értékének 15 %-a. Meghiúsulási kötbér: a teljes ellenszolgáltatás (vételár összesen) nettó értékének 20%-a. Jótállás: nyertes ajánlattevő az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet 2. § (1) bekezdése szerint meghatározott időtartam szerinti hónap teljes körű jótállást köteles vállalni. Szerződést biztosító mellékkötelezettségek részletesen a szerződéstervezetben kerülnek bemutatásra.
Többet mutasson
Kizárási ok: Tisztán nemzeti kizáró okok
Kizárási okok leírása:
Az eljárásban nem lehet ajánlattevő (közös ajánlattevő), alvállalkozó, és nem vehet részt az alkalmasság igazolásában olyan gazdasági szereplő, akivel szemben a Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdésében foglalt kizáró okok fennállnak. Ajánlatkérőnek, a Kbt. 74. § (1) bekezdés a) és b) pontja alapján az eljárásból ki kell zárnia az olyan Ajánlattevőt, alvállalkozót, az alkalmasság igazolásában résztvevő gazdasági szereplőt, akivel szemben a Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdésében meghatározott kizáró ok bármelyike fennáll vagy az eljárás során következik be. Az igazolási módok felsorolása és rövid leírása: A Kbt. 81. § (3) bekezdése és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § (1) bekezdése, valamint a 3. és 4. §-ában foglaltak szerint, az EEKD benyújtásával szükséges előzetesen igazolni, hogy ajánlattevő (közös ajánlattevő) nem tartozik a Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdése szerinti kizáró okok hatálya alá. A kizáró okok hatálya alá nem tartozás igazolására a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 8. és 10., §-ában, valamint a 12-16. §-aiban foglaltak szerint kerül sor. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 15. § (1) bekezdése alapján az alkalmasság igazolásában részt vevő alvállalkozó vagy más szervezet (személy) vonatkozásában ajánlattevő ajánlatában csak az EEKD-t nyújtja be a Kbt. 62. § (1)-(2) bekezdésében foglalt kizáró okok hiányának igazolására. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 15. § (2) bekezdése alapján azon alvállalkozók tekintetében, amelyek nem vesznek részt az alkalmasság igazolásában ajánlattevő ajánlatában a Kbt. 67. § (4) bekezdése szerinti nyilatkozatot nyújt be. Ajánlatkérő tájékoztatja ajánlattevőket, hogy az utólagos igazolási kötelezettség körében a kizáró okok további vizsgálata és igazolása kapcsán a Kbt. 69.§ (4) - (6) bekezdései szerint kell eljárni a Korm. rendelet vonatkozó rendelkezéseiben meghatározottak szerinti. Az igazolások benyújtására egyebekben a Kbt. 69. § (11) bekezdése irányadó. Felhívjuk a figyelmet a Kbt. 64. §-ára, valamint a Kbt. 67. § (3) bekezdésére, a 69. § (11a) bekezdésére, valamint a Kbt. 74. § (1) bekezdés a) és b) pontjára is. Az Elektronikus Közbeszerzési Rendszerben az elektronikus űrlappal teendő nyilatkozatokat (beleértve EEKD-t) a közös ajánlattevők, valamint az alkalmasságot igazoló szervezetek képviseletében az ajánlattevő teszi meg. Ajánlatkérő rögzíti a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 1-16.§- aiban foglalt vonatkozó rendelkezéseket. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 1.§ (9) bekezdésében foglaltakra
Többet mutasson
Ajánlatkérő hatóság
Név és címek
Név: Sopronkőhidai Ipari és Szolgáltató Kft.
Nemzeti nyilvántartási szám:
11130888251
Postacím: Pesti Barnabás Út 25
Postai irányítószám: 9407
Postai város: Sopron
Régió: Győr-Moson-Sopron 🏙️
Ország: Magyarország 🇭🇺
Kapcsolattartó pont: Dr. Büki Péter
E-mail: buki.peter@bv.gov.hu 📧
Telefon: +36 702717049 📞
Fax: +36 702717049 📠
URL: https://hwww.skhkft.hu 🌏
A vevő profiljának címe: https://hwww.skhkft.hu 🌏
Az ajánlatkérő szerv típusa
Közjogi intézmény
Fő tevékenység
Közrend és biztonság
Kommunikáció
Dokumentumok URL címe: https://ekr.gov.hu/eljarastar/eljaras/EKR001588112026 🌏
Részvétel URL: https://ekr.gov.hu/eljarastar/eljaras/EKR001588112026 🌏
Elektronikus benyújtás: Kötelező
Kiegészítő információk
További információk
1.Ajánlatkérő a részajánlattétel lehetőségét nem biztosítja tárgyi eljárás során, figyelembe véve, hogy a beszerzés tárgya olyan termékek szállítása, melyek jellemzően ugyanazon gazdasági szereplőktől beszerezhetők egységes szállítás keretében, és a szállítások elaprózódása gazdaságilag nem lenne ésszerű. A részekre bontással nem lenne bővebb az ajánlattevői kör, ugyanakkor ajánlatkérő számára jelentősen drágábbá válna a beszerzés. Ugyanazon szállítóval történő szerződéskötés esetében a termékek átvétele, kezelése, szortírozása könnyebben és hatékonyabban megoldható, továbbá az egyes eseti megrendelések adminisztrációját is csökkenti, amennyiben csak egy beszállítóval szerződik az ajánlatkérő. A részekre bontás gazdasági szempontból ésszerűtlen lenne, ugyanis ezesetben az esetleges több szállító tényejelentősen megnöveli a kiszállítások költségét és időráfordítását, a többszörösen felmerülő szállítási költségek a beszerzést nagyban megdrágítanák, amely sértené a hatékony és felelős gazdálkodás alapelvét. Egy ajánlattevővel történő szerződéskötés esetén a nyertes a fuvarokat akár szervezetten, egy körben is le tudja bonyolítani, ami a szállítási költségek csökkenését is eredményezi, ezáltal kedvezőbb ajánlati árak érhetők el. Fentieken túl egy szállító esetén Ajánlatkérő a szerződés teljesítése során rugalmasabban tudja alakítani az egyes megrendelések volumenét. Fentieken túl a nyomon követés szempontjából is fontos az egységes beszállítás, amely a részekre bontás esetén nem lenne megvalósítható. 2. AK a Kbt. 40-41. § alapján az eljárást elektronikus úton, az EKR-ben bonyolítja le, a 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet szabályaival összhangban. Az EKR (https://ekr.gov.hu) használatához és az ajánlattételhez az e-Kr. 6. §-a szerint regisztráció szükséges. AK a Kbt. 39. § (1) bek. megfelelően az eljárás dokumentumait az e-Kr. szerint kizárólag az EKR rendszerben regisztrált ATk részére biztosítja. 3. AK a Kbt. 75. § (2) bekezdés e) pontját nem alkalmazza. Előzetes piaci konzultáció: EKR001596472026 4. Ajánlattevő köteles az Ajánlatkérő számára új, azaz bontatlan és használatlan, rendeltetésszerű használatra alkalmas termékeket megajánlani. Ajánlatkérő nem biztosít lehetőséget használt (vagy akár felújított) termékek megajánlására. Tehát az ajánlatban csak új, azaz nem használt, nem gyárilag felújított és nem demo készülék, termék ajánlható meg. 5. AK az M/1.alkalmassági követelmények szerinti feltételek és ezek előírt igazolási módját Közbeszerzési Hatóság „bronz” fokozatú minősítéséhez (tárgyában és összegében) képest szigorúbban állapította meg. 6. Az felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban nem szabályozott kérdésekben a közbeszerzési dokumentumok rendelkezései, valamint a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. tv. és végrehajtási rend-i az irányadók. 7. FAKSZ: dr. Balog Tímea (00035) .8. Az ajánlatban benyújtandó nyilatkozatok, dokumentumok: - Felolvasólap (Kbt. 66. § (5) bekezdés) - Nyilatkozat a Kbt. 66. § (2) bekezdés szerint - Nyilatkozat a Kbt. 67. § (4) bekezdés alapján - Nyilatkozat folyamatban levő változásbejegyzési eljárásról (nemleges tartalom esetén is benyújtandó, összhangban a közbeszerzési dokumentáció előírásaival) - Nyilatkozat Kbt. 66. § (6) bekezdés alapján (Alvállalkozók bevonásáról szóló nyilatkozat) - Nyilatkozat Kbt. 65. § (7) bekezdés alapján - Nyilatkozat üzleti titokról - Nyilatkozat fordításról - Egységes Európai Közbeszerzési Dokumentum (EEKD) - Aláírási címpéldány, aláírás minta (az aláírási címpéldány, aláírás minta benyújtása az ajánlattevők, illetve adott esetben az alkalmasság igazolásában részt vevő gazdasági szereplők részéről szükséges, összhangban a közbeszerzési dokumentáció előírásaival) - Közös ajánlattételről szóló megállapodás (adott esetben) - Meghatalmazás (adott esetben) - Nyilatkozat az egyenértékűségről (adott esetben) - Orosz nyilatkozat -Ártáblázat (cégszerűen aláírva pdf formátumban, és excel formátumban) 9. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésére. 10. A nyertes Ajánlattevő által szállítandó termékek feleljenek meg a magyar szabványokban, előírásokban meghatározottaknak, legyenek alkalmasak a rendeltetésszerű használatra, feleljenek meg az egészségügyi és környezetvédelmi előírásoknak. 11. Az ajánlatban megajánlott eszközt gyártói katalógussal vagy gyártói kézikönyv és termékismertetővel szükséges alátámasztani (angol és/vagy magyar nyelven). Kérjük továbbá ajánlattevő kifejezett nyilatkozatát arra vonatkozóan, hogy a gyártói alátámasztó dokumentumok mely oldalán található meg az előírás az Ajánlatkérő által kiadott Árazótáblában megadva (Árazótáblában)
Többet mutasson
Név: Közbeszerzési Hatóság Közbeszerzési Döntőbizottság
Nemzeti nyilvántartási szám:
EKRSZ_40664534_2
Postacím: Riadó u. 5
Postai irányítószám: 1026
Postai város: Budapest
Régió: Budapest 🏙️
Ország: Magyarország 🇭🇺
E-mail: dontobizottsag@kt.hu 📧
Telefon: +36 18828592 📞
Fax: +36 18828593 📠
URL: https://kozbeszerzes.hu 🌏
Az a szolgálat, amelytől a felülvizsgálati eljárásról tájékoztatást lehet kérni
Mint: Felülvizsgálati testület
Felülvizsgálati eljárás
Pontos információ a felülvizsgálati eljárások határidejéről (határidejeiről): Kbt.148.§ alapján
Információk az elektronikus munkafolyamatokról
Elektronikus számlázást fogadunk el
Forrás: OJS 2026/S 168-600959 (2026-08-31)
Új beszerzések kapcsolódó kategóriákban 🆕