Vagyonvédelemi rendszer: karbantartás, hibajavítás

MÁV Személyszállítási Zártkörűen Működő Részvénytársaság

Vállalkozási keretszerződés A MÁV Személyszállítási Zrt. autóbuszos üzletágának területén felszerelt vagyonvédelmi rendszerek karbantartása és 24 órás ügyeleti hibaelhárítása tárgyban (3 részben).

Határidő

Deadline 2026-10-02

Kicsoda? Mi az? Hol?
Beszerzési előzmények
Dátum Dokumentum
2026-09-02 Ajánlati felhívás
Ajánlati felhívás (2026-09-02)
Objektum
A közbeszerzés hatálya
Cím: Vagyonvédelemi rendszer: karbantartás, hibajavítás
Hivatkozási szám: EKR001330522026
Rövid leírás:
Vállalkozási keretszerződés A MÁV Személyszállítási Zrt. autóbuszos üzletágának területén felszerelt vagyonvédelmi rendszerek karbantartása és 24 órás ügyeleti hibaelhárítása tárgyban (3 részben).
Szerződés típusa: Szolgáltatások
Termékek/szolgáltatások: Biztonsági eszközökkel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások 📦
A teljesítés helyével kapcsolatban egyéb korlátozások is fennállnak: Bárhol az adott országban
Információk a tételekről
Ez a szerződés tételekre oszlik
Az egy ajánlattevőnek odaítélhető tételek maximális száma: 3
Az ajánlatok legfeljebb a következő tételekre nyújthatók be: 3

1️⃣
Belső azonosító: EKR001330522026/1
Cím: rész: Keleti régió
Ebben a közbeszerzésben kis- és középvállalkozások (kkv-k) is részt vehetnek
A beszerzés leírása:
A tárgyi közbeszerzési eljárás 1. részének (Keleti Régió) tárgyát a MÁV Személyszállítási Zrt. autóbuszos üzletágának Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Bács-Kiskun, Békés és Csongrád-Csanád vármegye területén lévő telephelyein található vagyonvédelmi rendszerek karbantartási és 24 órás ügyeleti hibaelhárítási szolgáltatásainak elvégzése képezi. Az eljárás indításakor meglévő – a jelen szerződés tárgyát képező – vagyonvédelmi rendszerek száma a közbeszerzési eljárás megindításakor: 334 darab. A vagyonvédelmi rendszerekre vonatkozó részletes adatokat (elhelyezkedése, gyártója és mennyiségei) a Műszaki leírás mellékletét képező excel táblázatok tartalmazzák. Ajánlatkérő a vagyonvédelmi rendszereken 3 havonta csoportosan rendel meg karbantartási szolgáltatást (ütemterv) az Eszközlista.xls táblázatban szereplő, az adott karbantartási időszakban használatában lévő vagyonvédelmi rendszerekre. A mellékletekben megadott mennyiségek tervezett mennyiségek, azok lehívására Megrendelő nem vállal kötelezettséget, valamint azoktól a konkrét teljesítés(ek) során eltérhet. Az eseti hibafeltárási munka megrendelése eseti Hibabejelentéssel történik. Ajánlatkérő a szükséges eseti hibajavítási munkálatokat, szakmai- és Megrendelő igényeinek megfelelően rendeli meg. A nyertes Ajánlattevő köteles a hibajavítás során az eredeti védelmi szintet helyreállítani és a működőképes állapotot biztosítani a műszakilag lehetséges legrövidebb időn belül. A keretszerződés időtartama alatt Ajánlatkérő jogosult a használatában lévő telephelyeken felmerülő eszköz/rendszer leszerelési, átszerelési, visszatelepítési munkákat igényelni Nyertes Ajánlattevőtől. A 111 db objektumra vonatkozó részletes adatokat a Műszaki leírás mellékletét képező excel táblázatok (Telephelylista (részenként)) tartalmazzák. Ajánlatkérő az 1. rész esetén megkötésre kerülő szerződés alapján legfeljebb nettó 156 000 000,-Ft + ÁFA összeghatárig adhat le megrendeléseket. A megkötésre kerülő szerződés alapján kizárólag arra vállal kötelezettséget, hogy egyedi megrendelések és hibabejelentések leadására legalább a fenti, szerződésben megjelölt legnagyobb összeg (azaz nettó 156 000 000,- Ft + ÁFA) 70%-áig (azaz nettó 109 200 000,- Ft + ÁFA erejéig) sor kerül. Részletes előírásokat és paramétereket a műszaki leírás és a szerződéstervezet tartalmazza.
Többet mutasson
További információk:
AK a Kbt. 77.§ (1) bekezdése alapján az alábbiak szerint határozza meg azon elvárást, amelyeknél kedvezőtlenebb az adott ajánlati elem nem lehet: Eseti hibafeltárási munkálatok megkezdése a bejelentéstől számítva (kiszállási idő): maximum 24 óra Közreműködési költség mértéke: maximum 12,0% AK a Kbt. 77.§ (1) bekezdése alapján az alábbiak szerint határozza meg az adott ajánlati elem azon legkedvezőbb szintjét, amelyre és az annál még kedvezőbb vállalásokra egyaránt az értékelési ponthatár felső határával azonos számú pontot ad: Eseti hibafeltárási munkálatok megkezdése a bejelentéstől számítva (kiszállási idő): minimum 4 óra
Többet mutasson
Fő helyszín vagy teljesítési hely:
A tárgyi közbeszerzési eljárás 1. részének (Keleti Régió) tárgyát a MÁV Személyszállítási Zrt. autóbuszos üzletágának Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Bács-Kiskun, Békés és Csongrád-Csanád vármegye területén lévő telephelyein található vagyonvédelmi rendszerek karbantartási és 24 órás ügyeleti hibaelhárításiszolgáltatásainak elvégzése képezi.
Többet mutasson
Ország: Magyarország 🇭🇺
Időtartam: 12 hónap
A megújítások maximális száma: 1
További információk a megújításról:
A Szerződés hatálybalépésének időpontjától számított 12 hónapon belül, azaz annak lejárta előtt az Ajánlatkérő egyoldalú írásos nyilatkozatának figyelembe vételével további 6 hónappal egy alkalommal meghosszabbítható, amennyiben az Ajánlatkérő nyilatkozatának megküldése időpontjában a keretösszeg nem merült ki.
Többet mutasson
Díjazási kritériumok
Minőségi kritérium (név): 2. Eseti hibafeltárási munkálatok megkezdése a bejelentéstől számítva (kiszállási idő) (minimum 4 óra – maximum 24 óra)
Minőségi kritérium (súlyozás): 15
Ár
Ár (súlyozás): 40
15
20
10
Annak indoklása, hogy az odaítélési szempontok súlyozását miért nem tüntették fel:
Ajánlatkérő az ajánlatokat a Kbt. 76. § (2) bekezdés c) pontja (legjobb ár-érték arány szempontja) alapján értékeli. Az ajánlatok értékelési szempont szerinti tartalmi elemeinek értékelésekor az adható pontszám alsó/felső határa: 0-10 pont, ahol a 0 pont a legrosszabb, a 10 pont a legjobb érték. A módszerek ismertetése, mellyel Ajánlatkérő megadja a pontszámokat: - az 1.a, 1.b és 1.c szempont esetében fordított arányosítás, - a 2. szempont esetében fordított arányosítás, - a 3. szempont esetében fordított arányosítás. Az értékelési módszerek részletes ismertetését a KD tartalmazza.
Többet mutasson
Cím
Tétel azonosító száma: LOT-0001

2️⃣
Belső azonosító: EKR001330522026/2
Cím: rész: Központi régió
A beszerzés leírása:
A tárgyi közbeszerzési eljárás 2. részének (Központi Régió) tárgyát a MÁV Személyszállítási Zrt. autóbuszos üzletágának Pest, Komárom-Esztergom és Fejér vármegye területén lévő telephelyein található vagyonvédelmi rendszerek karbantartási és 24 órás ügyeleti hibaelhárítási szolgáltatásainak elvégzése képezi. A meglévő – a jelen szerződés tárgyát képező – vagyonvédelmi rendszerek száma a közbeszerzési eljárás megindításakor: 141 darab. A vagyonvédelmi rendszerekre vonatkozó részletes adatokat (elhelyezkedése, gyártója és mennyiségei) a Műszaki leírás mellékletét képező excel táblázatok tartalmazzák. Ajánlatkérő a vagyonvédelmi rendszereken 3 havonta csoportosan rendel meg karbantartási szolgáltatást (ütemterv) az Eszközlista.xls táblázatban szereplő, az adott karbantartási időszakban használatában lévő vagyonvédelmi rendszerekre. A mellékletekben megadott mennyiségek tervezett mennyiségek, azok lehívására Megrendelő nem vállal kötelezettséget, valamint azoktól a konkrét teljesítés(ek) során eltérhet. Az eseti hibafeltárási munka megrendelése eseti Hibabejelentéssel történik. Ajánlatkérő a szükséges eseti hibajavítási munkálatokat, szakmai- és Megrendelő igényeinek megfelelően rendeli meg. A nyertes Ajánlattevő köteles a hibajavítás során az eredeti védelmi szintet helyreállítani és a működőképes állapotot biztosítani a műszakilag lehetséges legrövidebb időn belül. A keretszerződés időtartama alatt Ajánlatkérő jogosult a használatában lévő telephelyeken felmerülő eszköz/rendszer leszerelési, átszerelési, visszatelepítési munkákat igényelni Nyertes Ajánlattevőtől. A 47 db objektumra vonatkozó részletes adatokat a Műszaki leírás mellékletét képező excel táblázatok (Telephelylista (részenként)) tartalmazzák. Ajánlatkérő a 2. rész esetén megkötésre kerülő szerződés alapján legfeljebb nettó 95 500 000, - Ft + ÁFA összeghatárig adhat le megrendeléseket. A megkötésre kerülő szerződés alapján kizárólag arra vállal kötelezettséget, hogy egyedi megrendelések és hibabejelentések leadására legalább a fenti, szerződésben megjelölt legnagyobb összeg (azaz nettó 95 500 000,- Ft + ÁFA) 70%-áig (azaz nettó 66 850 000,- Ft + ÁFA erejéig) sor kerül. Részletes előírásokat és paramétereket a műszaki leírás és a szerződéstervezet tartalmazza.
Többet mutasson
Fő helyszín vagy teljesítési hely:
A tárgyi közbeszerzési eljárás 2. részének (Központi Régió) tárgyát a MÁV Személyszállítási Zrt. autóbuszos üzletágának Pest, Komárom-Esztergom és Fejér vármegye területén lévő telephelyein található vagyonvédelmi rendszerek karbantartási és 24 órás ügyeleti hibaelhárításiszolgáltatásainak elvégzése képezi.
Többet mutasson
Cím
Tétel azonosító száma: LOT-0002

3️⃣
Belső azonosító: EKR001330522026/3
Cím: rész: Nyugati régió
A beszerzés leírása:
A tárgyi közbeszerzési eljárás 3. részének (Nyugati Régió) tárgyát a MÁV Személyszállítási Zrt. autóbuszos üzletágának Baranya, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala vármegye területén lévő telephelyein található vagyonvédelmi rendszerek karbantartási és 24 órás ügyeleti hibaelhárítási szolgáltatásainak elvégzése képezi. A meglévő – a jelen szerződés tárgyát képező – vagyonvédelmi rendszerek száma a közbeszerzési eljárás megindításakor: 137 darab. A vagyonvédelmi rendszerekre vonatkozó részletes adatokat (elhelyezkedése, gyártója és mennyiségei) a Műszaki leírás mellékletét képező excel táblázatok tartalmazzák. Ajánlatkérő a vagyonvédelmi rendszereken 3 havonta csoportosan rendel meg karbantartási szolgáltatást (ütemterv) az Eszközlista.xls táblázatban szereplő, az adott karbantartási időszakban használatában lévő vagyonvédelmi rendszerekre. A mellékletekben megadott mennyiségek tervezett mennyiségek, azok lehívására Megrendelő nem vállal kötelezettséget, valamint azoktól a konkrét teljesítés(ek) során eltérhet. Az eseti hibafeltárási munka megrendelése eseti Hibabejelentéssel történik. Ajánlatkérő a szükséges eseti hibajavítási munkálatokat, szakmai- és Megrendelő igényeinek megfelelően rendeli meg. A nyertes Ajánlattevő köteles a hibajavítás során az eredeti védelmi szintet helyreállítani és a működőképes állapotot biztosítani a műszakilag lehetséges legrövidebb időn belül. A keretszerződés időtartama alatt Ajánlatkérő jogosult a használatában lévő telephelyeken felmerülő eszköz/rendszer leszerelési, átszerelési, visszatelepítési munkákat igényelni Nyertes Ajánlattevőtől. A 77 db objektumra vonatkozó részletes adatokat a Műszaki leírás mellékletét képező excel táblázatok (Telephelylista (részenként)) tartalmazzák. Ajánlatkérő a 3. rész esetén megkötésre kerülő szerződés alapján legfeljebb nettó 93 500 000, - Ft + ÁFA összeghatárig adhat le megrendeléseket. A megkötésre kerülő szerződés alapján kizárólag arra vállal kötelezettséget, hogy egyedi megrendelések és hibabejelentések leadására legalább a fenti, szerződésben megjelölt legnagyobb összeg (azaz nettó 93 500 000,- Ft + ÁFA) 70%-áig (azaz nettó 65 450 000,- Ft + ÁFA erejéig) sor kerül. Részletes előírásokat és paramétereket a műszaki leírás és a szerződéstervezet tartalmazza.
Többet mutasson
Fő helyszín vagy teljesítési hely:
A tárgyi közbeszerzési eljárás 3. részének (Nyugati Régió) tárgyát a MÁV Személyszállítási Zrt. autóbuszos üzletágának Baranya, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala vármegye területén lévő telephelyein található vagyonvédelmi rendszerek karbantartási és 24 órás ügyeleti hibaelhárításiszolgáltatásainak elvégzése képezi.
Többet mutasson
Cím
Tétel azonosító száma: LOT-0003

Eljárás
Az eljárás típusa
Nyílt eljárás
Jogalap: 2014/25/EU irányelv
Az eljárás legfontosabb jellemzői:
Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. 81. §-a szerinti uniós nyílt közbeszerzési eljárás szabályai szerint folytatja le.
Adminisztratív információk
Az ajánlatok vagy részvételi jelentkezések beérkezésének határideje: 2026-10-02 13:00:00 📅
Az ajánlatok felbontásának feltételei: 2026-10-02 14:00:00 📅
Az ajánlatok felbontásának feltételei (hely): www.ekr.gov.hu
Az ajánlatok felbontásának feltételei (Tájékoztatás a felhatalmazott személyekről és a felbontási eljárásról):
Az ajánlatok bontása a Kbt.68.§ (1b), (1c) bek. alapján az EKR-ben történik, a bontást az EKR végzi el akképpen, hogy a bontást az ajánlattételi határidő lejártát követően egy órával később kezdi meg. A bontás időpontjában az ajánlatok az EKR rendszerben az Ajánlatkérő számára hozzáférhetővé válnak. Irányadó továbbá a 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet 15. §-a.
Többet mutasson
Az ajánlatok vagy részvételi jelentkezések benyújtásának nyelvei: magyar 🗣️
Minimális időtartam, amely alatt az ajánlattevőnek fenn kell tartania az ajánlatot: 30 nap
Információk az elektronikus árverésről
Elektronikus árverést alkalmaznak
Leírás
Információk az elektronikus árverésről:
Ajánlatkérő az eljárás során elektronikus árlejtést alkalmaz a 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendeletben, valamint a Közbeszerzési dokumentációban foglaltak szerint.
A közbeszerzési eljárás feltételei
Biztosítéknyújtási kötelezettség áll fenn
A szerződést elnyerő ajánlattevők csoportjának valamilyen jogi formát kell öltenie
Megnyitás dátuma: 2026-10-02 14:00:00 📅
Hely: www.ekr.gov.hu
További információk:
Az ajánlatok bontása a Kbt.68.§ (1b), (1c) bek. alapján az EKR-ben történik, a bontást az EKR végzi el akképpen, hogy a bontást az ajánlattételi határidő lejártát követően egy órával később kezdi meg. A bontás időpontjában az ajánlatok az EKR rendszerben az Ajánlatkérő számára hozzáférhetővé válnak. Irányadó továbbá a 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet 15. §-a.
Többet mutasson
Elektronikus számlázás: Kötelező
Elektronikus rendelés lesz használatos
Elektronikus fizetést használnak
Díjazási kritériumok
Súlyozás típusa: Súlyozás (pontok, pontos)
A közbeszerzési eljárás feltételei
A szerződés teljesítési feltételeket tartalmaz

Jogi, gazdasági, pénzügyi és műszaki információk
Részvételi feltételek
Kiválasztási szempont: Hivatkozások a meghatározott szolgáltatásokra
A szabályok és kritériumok felsorolása és rövid leírása:
Az ajánlattevőnek, illetve az alkalmasság igazolásában részt vevő gazdasági szereplőnek a Kbt. 67. § (1) bekezdése és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § (1) bekezdése alapján az EEKD benyújtásával kell előzetesen igazolnia, hogy megfelel az Ajánlatkérő által meghatározott alkalmassági követelményeknek. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 2. § (5) bekezdése alapján ajánlatkérő az alkalmassági követelmények előzetes igazolására AK elfogadja ajánlattevő egyszerű nyilatkozatát. (EEKD űrlap IV. rész „alfa” szakasz kitöltése anélkül, hogy a IV. rész bármely további szakaszát kitöltené). Amennyiben Ajánlatkérő a bírálat során a Kbt. 69.§ (4)-(7) bekezdése alapján felhívja Ajánlattevőt az alkalmassági igazolására, úgy Ajánlattevőnek alkalmassága igazolására csatolnia kell: A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 21. § (3) bekezdés a) pontja alapján az eljárást megindító felhívás feladásától visszafelé számított 3 évben befejezett, de legfeljebb 6 éven belül megkezdett legjelentősebb szolgáltatásainak ismertetését, amelyben az alábbiakat kell megadni: • a teljesítés idejét (kezdés és befejezés időpontja, év/hó/nap), • a szerződést kötő fél nevét, székhelyét és a kapcsolattartó nevét, elérhetőségét (email cím vagy telefonszám), • a teljesítés tárgyának ismertetését (olyan részletezettséggel, hogy abból az előírt alkalmassági feltételnek történő megfelelés egyértelműen megállapítható legyen), • nyilatkozat arról, hogy a teljesítés az előírásoknak és a szerződésnek megfelelően történt. A referencia bemutatáshoz mellékelni kell a 321/2015. (X. 30.) Korm.rendelet 22. § (1) bekezdése szerinti referenciaigazolást vagy nyilatkozatot. Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 21. § (3a) bekezdés a) pontja szerint a vizsgált időszak alatt befejezett, de legfeljebb 6 éven belül megkezdett szolgáltatás megrendeléseket vesz figyelembe. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a 321/2015 (X.30.) Korm. rendelet 21/A§-ban foglaltakra. Alkalmasság minimumkövetelménye: M/1. Alkalmas az ajánlattevő a szerződés teljesítésére, amennyiben rendelkezik az eljárást megindító felhívás feladásának napjától visszafelé számított 3 évben (azaz 36 hónapban) befejezett, de legfeljebb 6 éven (azaz 72 hónapon) belül megkezdett, legalább 6 (hat) hónapon keresztül folyamatosan fenntartott, kamerarendszer és/vagy beléptetőrendszer és/vagy riasztórendszer karbantartására, valamint javítására és/vagy hibaelhárítására vonatkozó, legalább 20 darab objektumra kiterjedő referenciával, amelyet az Ajánlatkérő maximum öt szerződésből kér igazolni. Fentieknek megfelelően ajánlatkérő olyan referenciát fogad el, amely - karbantartásra és javításra vagy - karbantartásra és hibaelhárítására vonatkozik. A maximum öt szerződésből történő teljesítés az objektumszám mennyiségének oszthatóságára értendő. Amennyiben ajánlattevő több részre vonatkozóan nyújt be ajánlatot, úgy az alkalmassági minimumkövetelményben előírt értékek (darabszámok) nem adódnak össze, tehát ahhoz, hogy valamennyi megpályázott részre alkalmasnak minősüljön, a megpályázott részekre irányadó minimumkövetelmények közül elegendő a legmagasabbat teljesíteni minimumkövetelményként.
Többet mutasson
A gazdasági szereplők azon csoportjának jogi formája, amelynek a szerződést oda kell ítélni:
Ajánlatkérő nem írja elő és nem teszi lehetővé a nyertes AT számára a szerződés teljesítése érdekében gazdálkodó szervezet (projekttársaság) létrehozását.
Kauciók és garanciák: Ajánlatkérő nem ír elő ajánlati biztosítékot.
A főbb finanszírozási feltételek és fizetési szabályok és/vagy hivatkozás az ezeket szabályozó vonatkozó rendelkezésekre:
Ajánlattétel, elszámolás, kifizetések pénzneme a forint. AK a Kbt.135.§ (1),(5),(6) bek-ben foglaltaknak megfelelően az igazolt teljesítések után jogosult számlázásra, a szerződésben foglalt feltételek szerint. Az elszámolási időszak az adott naptári negyedév első napjától a naptári negyedév utolsó napjáig tart. Az ellenérték kifizetésének teljesítése – a szerződésszerű teljesítés igazolását követően – a Ptk. 6:130. §(1)-(2)bek-e szerinti szabályoknak megfelelően történik. A szerződéstervezet 4.14.pontjában foglaltakkal összhangban AK felhívja a Ajánlattevő(k) figyelmét, hogy - azon esetre, ha nyertes Ajánlattevő nem minősül az állam közvetlen vagy közvetett többségi tulajdonában álló gazdasági társaságnak és amennyiben a Nyertes AT szerződéses teljesítésében alvállalkozó vagy szubalvállalkozó vesz részt, a megkötendő szerződés a Ptk. 6:130.§(1),(2) bekezdésétől eltérő feltételeket állapít meg az ellenszolgáltatás teljesítése vonatkozásában. Részletes előírások a szerződésterv-ben.
Többet mutasson
A szerződéssel kapcsolatos feltételek
A szerződés teljesítésének feltételei:
Ajánlatkérő előleget, kötbért nem fizet, és semmiféle biztosítékot nem nyújt. Kötbérek: - késedelmi kötbér, - hibás teljesítési kötbér, - nemteljesítési kötbér. Jótállás: Nyertes ajánlattevő az általa végzett munkára, valamint az általa szállított, cserélt, beépített, javított alkatrészekre vonatkozóan a Ptk. 6:171. §-a alapján 12 hónap teljes körű jótállást vállal, vagy amennyiben a gyártó vagy jogszabályi előírás az alkatrészre ennél hosszabb időtartamú jótállást állapít meg, akkor annak mértékéig tartó jótállási kötelezettség terheli nyertes ajánlattevőt. Részletes előírásokat a szerződéstervezet tartalmazza.
Többet mutasson
Részvételi feltételek
Kizárási ok:
A közbeszerzési eljárásban való részvételből fakadó összeférhetetlenség
A nemzeti törvények értelmében a csődhöz hasonló helyzet
A verseny torzítását célzó megállapodás más gazdasági szereplőkkel
+ még 17
Adófizetési vagy társadalombiztosítási járulékfizetési kötelezettség megszegésével kapcsolatos okok
Az adófizetési kötelezettség megszegése
Bűnszervezetben való részvétel
Csalás
Csőd
Csődegyezség hitelezőkkel
Felszámoló által kezelt vagyon
Fizetésképtelenség
Gyermekmunka és az emberkereskedelem más formái
Hamis nyilatkozattétel, információk visszatartása vagy a megkívánt iratok be nem mutatása, illetve bizalmas információk szerzése az eljárásról
Korrupció
Környezetvédelmi jogszabályokban előírt kötelezettségek megszegése
Közvetlen vagy közvetett részvétel a közbeszerzési eljárás előkészítésében
Pénzmosás vagy terrorizmus finanszírozása
Terrorista bűncselekmény vagy terrorista tevékenységekkel összefüggő bűncselekmény
Tisztán nemzeti kizáró okok
Üzleti tevékenység felfüggesztése
Kizárási okok leírása:
Az eljárásban nem lehet ajánlattevő, alvállalkozó és nem vehet részt az alkalmasság igazolásában olyan gazdasági szereplő, akivel szemben a Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdésében rögzített kizáró okok bármelyike fennáll. Igazolási mód: • Ajánlattevő(k), az alkalmasság igazolásában részt vevő gazdasági szereplő az ajánlatban a 321/2015.(X.30.) Korm. r. (továbbiakban „Korm. r.”) 4.§ (1) bek szerint az egységes európai közbeszerzési dokumentum (továbbiakban „EEKD”) benyújtásával köteles előzetesen igazolni a Kbt. 62.§-ban említett kizáró okok hiányát. • Az EEKD-ban a gazdasági szereplő nyilatkozik arról, hogy a kizáró okok nem állnak fenn vele szemben, másrészt megadja az eljárásban kért információkat. A nyilatkozatnak tartalmaznia kell, hogy a Kbt. 69.§ (4) bekezdés szerint benyújtandó igazolások kiállítására mely szerv jogosult, - azon adatbázisokat üzemeltető szervek kivételével, amely adatbázisok ellenőrzését a kizáró okok igazolása körében az ajánlatkérő számára e rendelet előírja, valamint a Kbt. 69.§ (11) bekezdés szerinti adatbázis alkalmazásához szükséges adatokat és - szükség esetén - hozzájáruló nyilatkozatot. • Az ajánlatban a Kbt. 67.§ (4) bekezdése alapján az ajánlattevőnek nyilatkoznia kell. • A kizáró okok fenn nem állását az igazolások benyújtására felhívott [Kbt. 69. § (4)] gazdasági szereplőknek a Korm. r. 8. §; 10. §, 12 -14. § és 16. § szerint kell igazolnia. • Amennyiben a cégkivonattal kapcsolatban változásbejegyzési eljárás van folyamatban, az ajánlathoz csatolni kell a cégbírósághoz benyújtott változásbejegyzési kérelmet (mellékleteivel együtt) és az annak érkeztetéséről a cégbíróság által megküldött igazolást, valamint egy ajánlattevői nyilatkozatot (űrlapot) arról, hogy változásbejegyzési eljárás folyamatban van-e vele szemben. Amennyiben változásbejegyzési eljárás nincs folyamatban, az erre vonatkozó, nemleges tartalmú nyilatkozatot kell az ajánlathoz csatolni. • Közös Ajánlatkérők felhívják a figyelmet a Kbt. 69. § (11a) bekezdésre és a Kbt. a 74. § (1) bekezdésére. • Öntisztázás a Kbt. 64. § alapján. • Irányadó: Korm. r. 1-8. §-a, 10. §-a, 12-16. §-a.
Többet mutasson
A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.

Ajánlatkérő hatóság
Név és címek
Név: MÁV Személyszállítási Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Nemzeti nyilvántartási szám: 13834492244
Postacím: Üllői Út 131.
Postai irányítószám: 1091
Postai város: Budapest
Régió: Budapest 🏙️
Ország: Magyarország 🇭🇺
Kapcsolattartó pont: Bartók Erika
E-mail: bartok.erika@mav-szk.hu 📧
Telefon: +36 300745495 📞
Fax: +36 305636003 📠
URL: https://www.mavcsoport.hu 🌏
Az ajánlatkérő szerv típusa
Közjogi intézmény
Fő tevékenység
Általános közszolgáltatások
Vasúti szolgáltatások
Kommunikáció
Dokumentumok URL címe: https://ekr.gov.hu/eljarastar/eljaras/EKR001330522026 🌏
Részvétel URL: https://ekr.gov.hu/eljarastar/eljaras/EKR001330522026 🌏
Az elektronikus árverést az alábbi címen rendezik: https://www.ekr.gov.hu 🌏
Leírás:
Ajánlatkérő az eljárás során elektronikus árlejtést alkalmaz a 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendeletben, valamint a Közbeszerzési dokumentációban foglaltak szerint.
Elektronikus benyújtás: Kötelező

Kiegészítő információk
További információk
1. Ajánlatkérő tájékoztatja ajánlattevőket, hogy nyilvános előzetes piaci konzultációt folytatott le, melynek EKR azonosítószáma: EKR000073202026 2. AK nem alkalmazza a Kbt. 75. § (2) bek. e) pontját. 3. Ajánlattevőnek az ajánlat részeként szakmai ajánlatot szükséges benyújtania, Ajánlatkérő szakmai ajánlatnak tekinti a Műszaki Leírás “Eszközlista.xls” mellékletét (ártáblázatot), melyet a kiadott minta szerint szükséges benyújtani. 4. Nyertes ajánlattevőnek a Szerződés hatálya alatt rendelkeznie kell a szerződés tárgyát képező munkák végzéséhez szükséges – a személy és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevekénység szabályairól szóló 2005. évi CXXXIII. törvény (a továbbiakban: Szvmt.) szerinti rendőrhatósági engedéllyel. 5. Nyertes ajánlattevőnek vagyonvédelmi felelősségbiztosítást kötni és a szerződés hatálya alatt fenntartani; a biztosítás kockázatviselésének legkésőbb a munka megkezdésekor kell kezdődnie, valamint a biztosított tevékenységek között szerepelnie kell a vagyonvédelmi rendszert szerelő és karbantartó tevékenységnek. Kártérítési limitek: biztosítási eseményenként kifizethető kártérítési felsőhatár legalább 20.000.000,-Ft, a biztosítási időszakra – 1 év - vonatkozó kártérítési felsőhatár legalább 60.000.000, -Ft-ot. 6. A Közbeszerzési Dokumentumok (továbbiakban „KD”) a 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet vonatkozó bekezdései alapján korlátlanul és teljes körűen, közvetlenül és térítésmentesen elektronikusan elérhetőek az EKR rendszerben. 7. Jelen eljárásban a Digitális Kormányzati Ügynökség a Kbt. 3. § 26. és a 3. § 14 pontjai alapján, központi beszerző szervként, járulékos közbeszerzési szolgáltatást nyújtóként jár el. 8. Az ajánlatnak tartalmaznia kell a felhívásban és a KD-ban meghatározott valamennyi dokumentumot (űrlapot, elektronikusan csatolandó nyilatkozatot / igazolást). Az ajánlat megtételével kapcsolatban az ajánlatkérő kifejezetten felhívja a figyelmet a Kbt. 41/A. - 41/B. § rendelkezéseire. 9. AK a jelentkezés, ajánlat benyújtását ajánlati biztosíték adásához nem köti. 10. Hiánypótlás a Kbt. 71.§ szerint biztosított azzal, hogy AK a Kbt. 71. § (6) bekezdése szerinti korlátozást nem alkalmazza. 11. AK az alkalmassági feltételeket és igazolásaikat minősített AT-k hivatalos jegyzékéhez képest szigorúbban állapította meg. 12. Üzleti titok: Kbt. 44. § (1)-(4) bek; 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet. 11. § (4). 13. Valamennyi igazolást és dokumentumot magyar nyelven kell benyújtani. AK ajánlattevő általi fordítást elfogad; tartalmának helyességéért ajánlattevő felel. AK kizárólag a fordítás szövegét vizsgálja. 14. FAKSZ: Krönung Judit (lajstromszám: 01377), helyettes FAKSZ: dr. Molnár Annamária (lajstromszám: 01106) 15. Az ajánlatban nyilatkozni szükséges a Kbt. 66.§ (2) és (6) a) és b) szerint (nemleges nyilatkozat is csatolandó) 16. Jelen felhívásban, valamint a KD-ban nem szabályozott kérdésekben a Kbt., végrehajtási rendeletei (különös tekintettel az elektronikus közbeszerzés részletes szabályairól szóló 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet), továbbá a magyar jog rendelkezései az irányadóak. 17. Ajánlatkérő adatkezelési tájékoztatója a www.mavcsoport.hu/mav-szemelyszallitas/bemutatkozas/altalanos-informaciok oldalon érhető el. A DKÜ adatkezelési tájékoztatója a https://dkuzrt.hu/wp-content/uploads/2020/11/DKU_adatkezelesi_tajekoztato.pdf oldalon érhető el. 18. A felhívás és közbeszerzési dokumentumok esetleges ellentmondása esetén a felhívás előírásai az irányadóak. 19. Ajánlatkérő felhívja továbbá a figyelmet, hogy az ajánlattevőknek az ajánlatukban nyilatkozniuk kell, hogy a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvény 3. § (1) bekezdés 1. pontjában foglaltak alapján átlátható szervezetnek minősülnek. Amennyiben az ajánlattevő nem minősül átlátható szervezetnek, úgy ajánlata a Kbt. 73. § (1) bekezdése e) pontja alapján érvénytelennek minősül. 20. Karakterkorlát miatti esetleges rövidítések: Kbt. = 2015. évi CXLIII. törvény; AK = Ajánlatkérő; AT = Ajánlattevő; KD = Közbeszerzési Dokumentumok; EEKD = egységes európai közbeszerzési dokumentum; EKR = Elektronikus Közbeszerzési Rendszer. 21. Ajánlatkérő az eljárásban a Kbt. 81. § (4) bekezdése szerint jár el.
Többet mutasson
Felülvizsgálati testület
Név: Közbeszerzési Hatóság Közbeszerzési Döntőbizottság
Nemzeti nyilvántartási szám: EKRSZ_40664534_2
Postacím: Riadó u. 5
Postai irányítószám: 1026
Postai város: Budapest
Régió: Budapest 🏙️
Ország: Magyarország 🇭🇺
E-mail: dontobizottsag@kt.hu 📧
Telefon: +36 18828592 📞
Fax: +36 18828593 📠
URL: https://kozbeszerzes.hu 🌏
Az a szolgálat, amelytől a felülvizsgálati eljárásról tájékoztatást lehet kérni
Mint: Felülvizsgálati testület
Felülvizsgálati eljárás
Pontos információ a felülvizsgálati eljárások határidejéről (határidejeiről): A Kbt. 148 § -ában meghatározottak szerint.
Információk az elektronikus munkafolyamatokról
Elektronikus számlázást fogadunk el
Forrás: OJS 2026/S 170-606269 (2026-09-02)